Wales győzelemmel kezdett, Bale tíz év után újra gólt lőtt Szlovákiának

Bordeaux –A szlovák és a walesi szövetségi kapitány cseréi is bejöttek.

A B-csoport kora esti összecsapását a szlovákok kezdték lendületesebben, mégis a walesiek szereztek vezetést, miután a 10. percben Gareth Bale 25 méterről eleresztett szabadrúgását a szlovák kapus, Matúš Kozáčik jócskán elszámította (1-0). Érdekesség, hogy a Real Madrid szélsője tíz évvel ezelőtt szerezte első gólját a nemzeti csapatban, akkor is Szlovákia volt az ellenfél.

A 23. percben a szlovákok rúgtak szabadot, de Juraj Kucka 30 méterről meglőtt bombája elkerülte a walesi kaput. A 32. percben elmaradt egy tizenegyes, amikor a walesi Jonathan Williamst a tizenhatoson belül arcon könyökölte Martin Škrtel, azonban a játékvezető sípja néma maradt. Az utolsó negyed órában is a szigetországi válogatott kontrollálta a játékot, de komolyabb helyzetekig nem jutottak el.

A második félidőben nagyobb sebességre kapcsoltak a szlovák, aminek a 61. percben meg is lett az eredménye. Róbert Mak ment el a jobb szélen, középre passzolt Ondrej Dudának – aki 52 másodperce volt a pályán – és egy befele cselt követően visszalőtte a labdát a bal alsó sarokba (1-1).

A 73. percben Aaron Ramsey kapott remek beadást a csereként érkező Robson Kanutól, azonban az Arsenal középpályása öt méterről a kapu fölé fejelt. A 81. percben Ramsey javította hibáját, ugyanis rossz labdaátvétel után remekül hozta helyzetbe a csereként beálló Robson Kanut, aki 13 méterről, takarásból a bal alsó sarokba gurított (2-1). A 86. percben egyenlíthettek volna a szlovákok, de a szintén csereként érkező Nemec fejese a kapufán csattant.