Európa - Bogdán Ádám lehetőséget kaphat a Liverpoolban.
A magyar válogatott Vanczák Vilmost is foglalkoztató Sion, valamint a három magyar játékost a soraiban tudó Lech Poznan egyformán a továbbjutásért küzd csütörtök este, az Európa Liga csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában.
Vanczákék a második helyen állnak a B csoportban, ahonnan a válogatott kapus Bogdán Ádám csapata, a Liverpool már az előző körben kiharcolta a legjobb 32 közé kerülést. A Sion most épp az angol együttest fogadja, s egy sikerrel vagy döntetlennel a másik mérkőzés eredményétől függetlenül továbbjut. Vereség esetén Vanczákéknak abban kell reménykedniük, hogy a Rubin Kazany legfeljebb egy pontot szerez Bordeaux-ban, az egymás elleni összevetésben ugyanis az oroszok jobban állnak, mint a Sion (3-2).
A válogatott Lovrencsis Gergőt és Kádár Tamást, valamint Holman Dávidot foglalkoztató Lech Poznannak bravúros teljesítményre és némi szerencsére is szüksége lesz a továbbjutáshoz: a lengyel együttesnek egyrészt hazai pályán le kell győznie a már biztosan csoportelső Baselt, de az egyenes kieséses szakaszba kerüléshez ez önmagában még nem elég. Ehhez ugyanis az is szükséges, hogy a Fiorentina ne nyerjen otthon a portugál Belenensesszel szemben. Az olaszoknak a Lech sikere esetén is elég a döntetlen, egymás elleni mérlegük ugyanis jobb a lengyeleknél (3-2).
A lengyel bajnokság góllövőlistáját magasan vezető Nikolics Nemanját a soraiban tudó Legia Warszawa helyzete még a poznaniakénál is nehezebb, mivel a továbbjutáshoz a százszázalékos teljesítménnyel csoportelső és biztos továbbjutó Napoli vendégeként kellene diadalmaskodnia, s közben reménykedni abban, hogy a Midtjylland és az FC Bruges dániai meccse döntetlennel zárul. Ebben az esetben a Legia és a Midtjylland között az egymás elleni mérleg (1-1) helyett a gólarány döntene, amelyben most a varsói csapat a jobb.
Az Európa Liga egyenes kieséses szakaszában még kilenc hely kiadó, a 12 csoport első két helyezettjéhez a Bajnokok Ligája nyolc csoportharmadikja csatlakozik majd, így lesz 32 csapatos a következő kör.
A csütörtöki meccsek 19 és 21.05 órakor kezdődnek, a ciprusi APOEL és a cseh Sparta Praha összecsapását Vad II István vezeti Nicosiában.
Európa Liga, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:
A csoport:
Fenerbahce (török)-Celtic Glasgow (skót) 19.00
Ajax Amsterdam (holland)-Molde (norvég) 19.00
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Molde 10 pont, 2. Fenerbahce 8, 3. Ajax 6, 4. Celtic 2
B csoport:
Girondins Bordeaux (francia)-Rubin Kazany (orosz) 19.00
Sion (svájci)-FC Liverpool (angol) 19.00
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Liverpool 9 pont, 2. Sion 8, 3. Kazany 5, 4. Bordeaux 3
C csoport:
Qabala (azeri)-Krasznodar (orosz) 19.00
Borussia Dortmund (német)-PAOK Szaloniki (görög) 19.00
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Dortmund 10 pont (10-4), 2. (és már továbbjutott) Krasznodar 10 (6-4), 3. PAOK 4, Qabala 2
D csoport:
Midtjylland (dán)-FC Bruges (belga) 19.00
SSC Napoli (olasz)-Legia Warszawa (lengyel) 19.00
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Napoli 15 pont, 2. Midtjylland 6, 3. Legia 4 (2-5), 4. Bruges 4 (3-10)
E csoport:
Rapid Wien (osztrák)-Dinamo Minszk (fehérorosz) 19.00
Plzen (cseh)-Villarreal (spanyol) 19.00
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Villarreal 12 pont (9-3), 2. (és már továbbjutott) Rapid Wien 10 (8-5), 3. Plzen 3 (5-7), 4. Minszk 3 (2-9)
F csoport:
Liberec (cseh)-Olympique Marseille (francia) 19.00
Groningen (holland)-Braga (portugál) 19.00
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Braga 12 pont, 2. Marseille 9, 3. Liberec 7, 4. Groningen 1
G csoport:
Dnyipro (ukrán)-Rosenborg (norvég) 21.05
St. Etienne (francia)-SS Lazio (olasz) 21.05
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Lazio 13 pont, 2. (és már továbbjutott) St. Etienne 8, 3. Dnyipro 4, 4. Rosenborg 2
H csoport:
Sporting Lisboa (portugál)-Besiktas (török) 21.05
Skenderbeu (albán)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 21.05
Az állás: 1. Besiktas 9 pont, 2. Lokomotiv Moszkva 8, 3. Sporting Lisboa 7, 4. Skenderbeu 3
I csoport:
Fiorentina (olasz)-Belenenses (portugál) 21.05
Lech Poznan (lengyel)-Basel (svájci) 21.05
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Basel 10 pont, 2. Fiorentina 7, 3. Lech Poznan 5 (2-5), 4. Belenenses 5 (2-7)
J csoport:
RSC Anderlecht (belga)-Qarabag (azeri) 21.05
Tottenham Hotspur (angol)-AS Monaco (francia) 21.05
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Tottenham Hotspur 10 pont, 2. Anderlecht 7, 3. Monaco 6, 4. Qarabag 4
K csoport:
APOEL (ciprusi)-Sparta Praha (cseh) 21.05
Aszterasz (görög)-Schalke 04 (német) 21.05
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Schalke 04 11 pont, 2. (és már továbbjutott) Sparta Praha 9, 3. Aszterasz 4, 4. APOEL 3
L csoport:
Partizan Beograd (szerb)-Augsburg (német) 21.05
Athletic Bilbao (spanyol)-AZ Alkmaar (holland) 21.05
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Athletic Bilbao 12 pont, 2. Partizan Beograd 9, 3. Augsburg 6, 4. AZ Alkmaar 3
Döglégy, Szasza, Stohl és Havas élményei a Derbiről
Újra a pályára lép a ZTE 2002-es bajnokcsapata
Ingyen sört és szaloncukrot osztogatnak a derbi előtt
BL: Belga csoda, francia Ágyúdörgés Pireuszban – VIDEÓK
Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 20.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)