Sztárbíró vezeti a Vidi BL-meccsét!

Jelölt az UEFA!

Az olasz Gianluca Rocchi lesz a játékvezető a Vidi FC-AEK Athén mérkőzésen, a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező negyedik fordulójának szerda esti, első felvonásán. A 45 éves bíró az oroszországi világbajnokságon is tevékenykedett, ő vezette a Portugália-Spanyolország (3-3) és a Japán-Szenegál (2-2) csoportmeccset, valamint a Brazília-Mexikó (2-0) nyolcaddöntőt is. Korábban többször dirigált Bajnokok Ligája-negyeddöntőt és Európa-liga-elődöntőt, tavaly nyáron pedig a Real Madrid-Manchester United (2-1) európai Szuperkupa-mérkőzést fújta.

Az AEK Athén eddig egyszer találkozott Rocchival, amikor a 2009/10-es Európa-liga-idényben 2-1-re kikapott a Benfica otthonában a csoportkörben. Magyar klubcsapatnak és válogatottnak még nem vezetett meccset. A Vidi FC-AEK mérkőzés szerdán 21 órakor kezdődik a Groupama Arénában. A párharc győztese a Bajnokok Ligája, a vesztese pedig az Európa-liga csoportkörébe kerül.