Ramos ismét megmentette a Realt, Carvajalt kárpótolta a sors

Trondheim – A 93. percben még úgy tűnt, hogy a Sevilla nyeri a Szuperkupát.

Kedden este az Európa Liga-győztes Sevilla és a Bajnokok Ligája-trófeát elhódító Real Madrid csapott össze Trondheimben a Szuperkupa-döntőben. A Királyi Gárda trénere, Zinedine Zidane rendesen megkeverte a kártyáit, ugyanis Karim Benzema, Luka Modric és James Rodriguez is csak a kispadon kapott helyet, viszont bekerült a kezdőben Lucas Vazquez, Álvaro Morata és a 20 éves Marco Asensio.

Utóbbi elég hamar bizonyította, hogy remek döntés volt a kezdőbe jelölni, ugyanis a 21. percben egy sevillai labdavesztés után 30 méterről hatalmas gólt bombázott a jobb felső sarokba (1-0). A labda úgy csapódott lefelé, hogy azt Cristiano Ronaldo és Gareth Bale is megirigyelte volna.

A folytatásban kiegyenlített játék zajlott, bár az iram enyhén idény eleji volt. A gólok szépségére azonban nem lehetett panasz. A lefújás előtt a semmiből egyenlített a Sevilla, amikor Luciano Vietto jobb oldali beadását Vitolo szelídítette meg, majd a szemből érkező Franco Vázquez 14 méterről ballal a bal alsó sarokba lőtt (1-1).

A második félidőben kis túlzással semmi nem történt, egészen a 70. percig, amikor Vitolo a jobb oldalról megcsinált egy befele cselt Sergio Ramos mellett, aki otthagyta a lábát, a Sevilla támadója meg rutinosan belefutott, ezzel kiharcolva egy tizenegyest. A labda mögé a nem sokkal korábban beállt Yevhen Konoplyanka állt, és higgadtan a jobb alsóba gurított a balra vetődő Kiko Casilla mellett (1-2).

Az utolsó 20 percben próbálkozott a Real Madrid, de a Sevilla taktikusan futballozott és olyakor gyönyörűen eldugta a labdát, amit a közönség hangos Olllléééééézással jutalmazott. Az utolsó pillanatban azonban menetrendszerűen érkezett a fantos gólok embere, Sergio Ramos – két évvel ezelőtt az Atlético elleni is a hosszabbításban egyenlített –, aki Lucas Vazquez jobbról belöbbölt labdáját két méterről az üres kapuba fejelte (2-2).

A hidegzuhany után újabb csapást jött a Sevillának, ugyanis a hosszabbítás harmadik percében Timothée Kolodziejczak begyűjtötte második sárga lapját, így megfogyatkozott a Sevilla. Hat perccel később úgy tűnt, Sergio Ramos mennybe mehet, de a 99. percben szerzett gólját a játékvezető érvénytelenítette. A 110. percben a Real Madrid fiatal támadója, Lucas Vazquez került ziccerbe, de Sergio Rico spárgázva hárította a kísérletet.

Az utolsó tíz percben a Real emberelőnyben egykapuzott, és egy perccel a vége előtt már Sergio Rico sem tudott segíteni. A Királyi Gárda jobb hátvédje, Dani Carvajal vágott le egy gyönyörű szólót, betört a tizenhatoson belülre, majd jobb külsővel a hosszú felsőbe tekert (3-2).

A Sevilla szimpatikusan futballozott, és rászolgált volna legalább a tizenegyes párbajra, de az andalúz csapat nem bírt el az emberhátrányt. Dani Carvajalt pedig kárpótolta a sors, amiért sérülés miatt korán ki kellett szállnia a májusi Bajnokok Ligája-döntőből és amiért lemaradt az Európa-bajnokságról

Európai Szuperkupa

Real Madrid-Sevilla 2-3 (1-1)

Trondheim, Lerkendal Stadion

Játékvezető: Milorad Mažić (szerb)

Real Madrid: Casilla – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo – Casemiro, Isco (Modric, 66.), Kovačić (James, 73.) – Vázquez, Morata (Benzema, 62.), Asensio. Vezetőedző: Zinédine Zidane

Sevilla: Rico – Pareja, Carriço (Rami, 51.), Kolodziejczak, Iborra (Kranevitter, 74.) – Kiyotake, N’Zonzi – Vázquez, Mariano, Vietto (Konoplyanka, 67.) – Vitolo. Vezetőedző: Jorge Sampaoli

Gólszerző(k): Asensio (21.), Ramos (90+3.), Carvajal (119.) ill. Franco Vázquez (41.), Konoplyanka (72.-tizenegyesből)

Sárga lap: Carvajal (84.), Asensio (86.) ill. Vitolo (39.), Kolodziejczak (90.)

Piros lap: Kolodziejczak (93.)