Bajnokok LigájaBayern Münchenvideós tartalom

Óriási öröm Rosztovban, megverték a Bayernt

Simon Zoltán - 2016. november 23. szerda 22:01
Rosztov - Először nyertek a BL-ben az oroszok.

Az orosz csapat története során először nyert mérkőzést a Bajnokok Ligájában. A Bayern csoportelsősége veszni látszik. A D-csoport első szerdai mérkőzésén az FK Rosztov története eddigi legnagyobb sikerét aratva 3–2-re legyőzte az előzetesen sokkal esélyesebbnek tartott Bayern München együttesét. A meccsen a Bayern irányított, Douglas Costa meg is szerezte a vezetést a 35. percben, ám a példásan küzdő oroszok Azmoun révén hamar egyenlítettek, majd Poloz tizenegyesével fordítottak is. Erre még volt válasza Ancelotti tanítványainak és Bernatnak köszönhetően az 52. percben megint döntetlen állt az eredményjelzőn. A nap hőse azonban Christian Noboa volt, aki remek szabadrúgásból ismét a Rosztov javára fordította az állást, végül ez a találat döntőnek bizonyult. Győzelmével a Rosztov lépéselőnybe került a PSV-vel szemben az Európa Ligát érő csoportharmadik helyezés megszerzésére, a Bayern viszont könnyen lecsúszhat a csoport első helyéről, melyre az Atlético Madrid pályázhat jó eséllyel.

Bajnokok Ligája, 5. forduló, D-csoport:

FK Rosztov–Bayern München 3–2 (Azmun 44., Poloz 49. – 11-esből, Noboa 66., ill. Douglas Costa 36., Bernat 52.)