Koeman fiataljai kivégezték Guardiola tanítványait

Liverpool – A Citynek már 10 pont a hátrány az éllovas mögött.

A Premier League 21. fordulójának vasárnap délutáni rangadóján a Ronald Koeman vezette Everton 4-0-ra kiütötte Pep Guardiola csapatát, a Manchester City.

Az első félidőben a vendégek (szokás szerint) óriási labdabirtoklási fölényt harcoltak ki, azonban a vezetést mégis az Everton szerezte meg Romelu Lukaku révén.

A fordulás után szinte azonnal jött a második gól, a belga Kevin Mirallas növelte a liverpooli csapat előnyét. A 79 percben a 18 éves Tom Davies megszerezte első gólját a Premier League-ban, majd a ráadás perceiben a harmadosztályú Charltontól szerződtetett 19 éves Ademola Lookman állította be a végeredményt. Győzelmével az Everton tartja a 7. helyét a tabellán, míg a City csak az ötödik, tíz pontra lemaradva az éllovas Chelsea mögött.

Premier League, 21. forduló

Everton–Manchester City 4–0 (Lukaku 34., Mirallas 47., Davies 79., Lookman 90+4.)