Kivégzés: nagyon komoly alázást kaptak Messiék – videó

Nyizsnyij Novgorod, Nyizsnyij Novgorod Stadion. Vezette: Ermatov (üzbég)

ARGENTÍNA: Caballero – Tagliafico, Otamendi, Mercado – Acuna, Mascherano, E. Pérez, Salvio – Meza, Agüero, Messi. Szövetségi kapitány: Jorge Sampaoli

HORVÁTORSZÁG: Subasic – Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinic – Rakitic, Modric – Brozovic, Perisic, Rebic – Mandzukic. Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic

G: Rebic (53.), Modric (80.), Rakitic (91.)

A horvát válogatott a második félidőben bemutatott ihletett játékának köszönhetően 3-0-ra ütötte ki a rendkívül enerváltan játszó argentin válogatottat a D-csoport csütörtök esti mérkőzésén, és továbbjutott a legjobb tizenhat közé. Lionel Messiék ellenben nagyon nehéz helyzetbe kerültek a folytatást illetően.

Az első félidőben a sok szabálytalanság miatt nem alakult ki folyamatos játék, ám amikor a támadók bátran letámadták a védőket, akkor mindkét oldalon azonnal izgalmas helyzetek adódtak. Erre azonban ritkán vállalkoztak, a két csapat számára a biztonság volt a legfőbb szempont. Az argentinok jobban megbecsülték a labdát ellenfelüknél, de a horvátok célirányosabb futballja több ígéretes lehetőséget eredményezett. Utóbbiaknál Mandzukic kétszer, Rebic egyszer veszélyeztetett, míg az argentinok Meza és Pérez révén kétszer kerültek gólhelyzetbe. A dél-amerikai támadósor kulcsemberei, Messi és Agüero a játékba is ritkán csatlakoztak be.

Argentina vs Croatia (0-3) | Highlights and Goals – World Cup 2018 by footbie.com

A második játékrész elején kapushibából Rebic vezetést szerzett a horvátoknak. A hátrányba került argentinok két cserével frissítettek, de tíz perc is eltelt, amíg mezőnyfölényt harcoltak ki. A horvátok ekkor megelégedtek a játék rombolásával, az argentinok lendülete pedig hamar elveszett. Horvátország a folytatásban kontrákat vezetett, az egyikből Modric távoli lövésének köszönhetően megduplázta az előnyét, majd a ráadásban egy újabb gyors akció végén Rakitic volt eredményes.

A horvátok utolsó cserejátékosa, Vedran Corluka 100. alkalommal lépett pályára a válogatottban. A házigazda orosz, valamint az uruguayi és a francia együttest követően a horvátok negyedikként jutottak be a tizenhat közé.