Ki is kapott egy magyar a BL-döntőben, de nyert is

Kijev - Öt gól a ráadásban.

Marozsán Dzsenifer csapata, az Olympique Lyon nyerte a női labdarúgó Bajnokok Ligáját, mivel csütörtökön a kijevi fináléban hosszabbításban 4-1-re legyőzte Jakabfi Zsanett együttesét, a Wolfsburgot.

A magyar származású olimpiai bajnok német válogatott futballista kezdőként kapott szerepet a francia együttesben és végigjátszotta a mérkőzést, míg a magyar válogatott legjobbja a cserepadról nézte végig az összecsapást. A rendes játékidőben nagy fölényben játszott a Lyon, ám nem tudott élni lehetőségeivel, míg a Wolfsburg a hosszabbításban első kaput eltaláló lövésével megszerezte a vezetést. A Lyon viszont kihasználta, hogy Alexandra Popp kiállítása nyomán megfogyatkozott a német gárda: Amandine Henry, valamint Eugénie Le Sommer góljaival egy perc alatt fordított, majd a térfélcsere előtt Ada Hegerberg találatával kétgólosra növelte a különbséget. A fordulás után a két perccel korábban beállt Camille Abily állította be a végeredményt, amely a francia játékos ötödik, míg Marozsán harmadik BL-győzelmét jelentette.

A jövő évi döntőt Budapesten, a Groupama Arénában rendezik.

Női BL, döntő:

Olympique Lyon (francia)-Wolfsburg (német) 4-1 (0-0, 0-0, 3-1) – hosszabbítás után

gólszerzők: Henry (98.), Le Sommer (99.), Hegerberg (103.), Abily (116.), illetve Harder (93.)
piros lap: Popp (96., Wolfsburg)