Iksz a ködbe burkolózott bosnyák-ír pótselejtezőn

Szarajevó - Gyors gólváltás után alakult ki a végeredmény.

Írország válogatottja döntetlent ért el Bosznia-Hercegovinában a labdarúgó Európa-bajnokság pótselejtezős párharcának pénteki, első mérkőzésén. A rendkívül sűrű ködben lejátszott találkozó 82. percében Robbie Brady az íreknek szerzett vezetést, ám Edin Dzeko révén a házigazdák három perccel később egyenlítettek.     A jövő évi, franciaországi Európa-bajnokság kvalifikációs sorozatának utolsó szakaszban a selejtező nyolc csoportharmadikja lép pályára. A legjobb harmadik helyezett, a török válogatott közvetlenül vívta ki a részvételi jogot. Eredmény, pótselejtező, 1. mérkőzés:Bosznia-Hercegovina – Írország 1-1 (0-0)