Így tett óriási lépést a Juve a bajnoki cím felé – videó

Milánó - Fordulatos rangadót tudtak megnyerni a Zebrák az Inter ellen.

Internazionale–Juventus 2–3 (Icardi 52., Barzagli 65. – öngól, ill. Douglas Costa 13., Skriniar 87. – öngól, Higuaín 89.)

A bajnoki cím szempontjából is sorsdöntő mérkőzésen a Juventus 3-2-re győzött az Internazionale otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának szombat esti rangadóján, a Derby d’Italián.

Az éllovas vendégek a 13. percben vezetést szereztek Douglas Costa révén, majd két perc múlva emberelőnybe kerültek, mert Matias Vecino durvaság miatt egyből piros lapot kapott. A szünet után gyorsan egyenlített az Inter, mi több, a 65. percben Andrea Barzagli öngóljával már az emberhátrányban lévő hazaiaknál volt az előny.

Őrült hajrába kezdett a Juventus. A 87. percben Juan Cuadrado előbb egyenlített, majd rá két perccel Gonzalo Higuain a fontos három pontot érő találatot is megszerezte.

A legutóbbi hat kiírásban győztes Juventus sikerével őrzi első helyét.

A mostani volt a 233. tétmeccs a két csapat között. Az örökmérleg a Juventus fölényét mutatja, mivel a torinóiak a mostanival együtt 105 győzelmet arattak eddig, 57 döntetlen és 71 vereség mellett.