Hiába küzdött a Honvéd, az izraeli bajnok nagy falat volt

Budapest - Vége a BL-álomnak.

Azok után, hogy a Budapest Honvéd 2-1-es vereséget szenvedett az izraeli bajnok Hapoel Beer-Seva otthonában, nagy reményekkel vágott neki a BL-selejtező visszavágójának. Sajnos hamar bebizonyosodott, hogy a vendégcsapat legalább egy fokkal jobb, mint a kispesti alakulat.

Már a 7. percben megszerezhette volna a vezetést Korhut Mihály egyesülete, ám ekkor még Szahar lövését nagy bravúrral védte Gróf. Öt perccel később már ő is tehetetlen volt, az elalvó kispesti védők nem figyeltek egy kipattanót követően Ogura, aki könnyedén passzolt a hálóba. Az első Hapoel-találatot néhány pillanattal később újabb követte, Nwakaeme tekert remek mozdulattal a felső sarokba.

Érdekelte-e a Bozsik Stadionban a Beér-Seva ultráit a miniszterelnökük? – képek, videók – NB1.hu

Benjámín Netanjáhu Kispesten

Ezek után taktikát váltott a Honvéd, Erik van der Meer lehozta Pölöskeit, s azt nem mondjuk, hogy a beálló Kabungu lendített a Honvéd játékán, de kétségtelen, hogy az első félidő végére felélénkült a bajnok – Lanzafame harcolt ki büntetőt, majd be is rúgta azt.

2-1 után a második játékrész felénél ismét betalált a Honvéd Baráth Botond akrobatikus, remek ollója végett (2-2), ám a végszó az izraelieké volt: Nwakaeme verte át a védőket, majd lőtt higgadtan az alsóba. Küzdött, hajtott a Honvéd, ám túl nagy falat volt a Beer-Seva: kettős vereséggel, 5-3-as összesítéssel esett ki a gárda a BL-ből.