NB2 logó
NB3 logó
vb2018

Hétnapos vb-selejtező-láz, Brazília-Argentínával

Simon Zoltán - 2016. november 10. csütörtök 10:00
Világ - Rengeteg sorsdöntő meccs lesz. Program!
Csütörtöktől jövő szerdáig 37 mérkőzést rendeznek a 2018-as, oroszországi labdarúgó-világbajnokság európai és dél-amerikai selejtezősorozatában. Mindkét kontinensen újabb felvonásához érkezik a legnagyobb múltra visszatekintő párharc.
 
 
Európában péntek este Anglia Skóciát fogadja a Wembley Stadionban. Az egykor évenként megrendezett párharc fénye az utóbbi évtizedekben kissé megkopott, a mostani, összességében 113. összecsapás azonban várhatóan ismét tele lesz szenvedéllyel, legalábbis ezt vetíti előre, hogy több tízezer skót drukkert várnak Londonba.
 
 
 
Az angolok három meccsből szerzett hét pontjukkal vezetik az F csoportot, a negyedik skótoknak jelenleg négy pontjuk van.
 
Dél-Amerikában brazil-argentin klasszikus rangadóra kerül sor péntek 0.45-től. A Neymar nevével fémjelzett hazaiak 21 ponttal állnak a tabella élén, míg barcelonai csapattársa, a Lionel Messi által vezetett vendégek a kiesést jelentő hatodik helyen szerénykednek, így számukra létfontosságú lenne a három pont begyűjtése.
 
 
A FIFA honlapja szerint a két válogatott eddig 102 mérkőzést vívott egymás ellen: az örökmérleg elképesztően szoros, hiszen 39 brazil győzelem mellett 37 argentin siker, valamint 26 döntetlen született, a gólkülönbség pedig 159-159.
 
A brazil válogatott remek formában várja az összecsapást, legutóbbi négy meccsét megnyerte, ezeken 12 gólt szerzett és csak egyet kapott. Az argentinoknál már korántsem ilyen jók az előjelek: Messiék három mérkőzés óta nyeretlenek, legutóbb Paraguaytól kaptak ki hazai pályán 1-0-ra.
 
Európai vb-selejtezők, a 4. forduló programja:
A csoport:
péntek:
Franciaország-Svédország, Saint-Denis 20.45
 
vasárnap:
Luxemburg-Hollandia, Luxembourg 18.00
Bulgária-Fehéroroszország, Szófia 18.00
A csoport állása: 1. Franciaország és Svédország 7-7 pont (5-1), 3. Hollandia 4, 4. Bulgária 3, 5. Fehéroroszország 2, 6. Luxemburg 1
 
B csoport:
vasárnap:
Magyarország-Andorra, Budapest 18.00 (Élő közvetítés: M4 Sport, m4sport.hu)
Svájc - Feröer-szigetek, Luzern 18.00
Portugália-Lettország, Faro 20.45
A csoport állása:
1. Svájc            3  3  -  -   7-3  9 pont
2. Portugália       3  2  -  1  12-2  6
3. Magyarország     3  1  1  1   4-3  4
4. Feröer-szigetek  3  1  1  1   2-6  4
5. Lettország       3  1  -  2   1-4  3
6. Andorra          3  -  -  3   1-9  0
 
C csoport
péntek:
San Marino-Németország, Serravalle 20.45
Észak-Írország - Azerbajdzsán, Belfast 20.45
Csehország-Norvégia, Prága 20.45
Az állás: 1 Németország 9 pont, 2. Azerbajdzsán 7, 3. Észak-Írország 4, 4. Norvégia 3, 5. Csehország 2, 6. San Marino 0
 
D csoport
szombat:
Grúzia-Moldova, Tbiliszi 18.00
Ausztria-Írország, Bécs 18.00
Wales-Szerbia, Cardiff 20.45
A csoport állása: 1. Szerbia 7 pont (8-4), 2. Írország 7 (6-3), 3. Wales 5, 4. Ausztria 4, 5. Grúzia 1, 6. Moldova 0
 
E csoport
péntek:
Örményország-Montenegró, Jereván 18.00
Dánia-Kazahsztán, Koppenhága 20.45
Románia-Lengyelország, Bukarest 20.45
Az állás: 1 Montenegró 7 pont (7-1), 2. Lengyelország 7 (7-5), 3. Románia 5, 4. Dánia 3, 5. Kazahsztán 2, 6. Örményország 0
 
F csoport
péntek:
Szlovákia-Litvánia, Nagyszombat 20.45
Anglia-Skócia, London 20.45
Málta-Szlovénia, Ta'Qali 20.45
Az állás: 1. Anglia 7 pont, 2. Litvánia 5 (5-3), 3. Szlovénia 5 (3-2), 4. Skócia 4, 5. Szlovákia 3, 6. Málta 0
 
G csoport
szombat:
Liechtenstein-Olaszország, Vaduz 20.45
Albánia-Izrael, Elbasan 20.45
Spanyolország-Macedónia, Granada 20.45
A csoport állása: 1. Spanyolország 7 pont (11-1), 2. Olaszország 7 (7-4), 3. Albánia 6 (4-3), 4. Izrael 6 (5-5), 5. Macedónia 0 (4-7), 6. Liechtenstein 0 (1-12)
 
H csoport
vasárnap:
Ciprus-Gibraltár, Nicosia 18.00
Görögország - Bosznia-Hercegovina, Pireusz 20.45
Belgium-Észtország, Brüsszel 20.45
A csoport állása: 1. Belgium 9 pont (13-0), 2. Görögország 9 (8-1), 3. Bosznia-Hercegovina 6, 4. Észtország 3, 5. Ciprus 0 (0-7), 6. Gibraltár 0 (1-14)
 
I csoport
szombat:
Törökország-Koszovó, Antalya 18.00
Horvátország-Izland, Zágráb 18.00
Ukrajna-Finnország, Odessza 20.45
A csoport állása: 1. Horvátország 7 pont (8-1), 2. Izland 7 (6-3), 3. Ukrajna 5, 4. Törökország 2, 5. Finnország 1 (3-5), 6. Koszovó 1 (1-10)
 
Dél-amerikai vb-selejtezők, a 11. és 12. forduló programja:
csütörtök:
Kolumbia-Chile, Barranquilla 21.30
péntek:
Uruguay-Ecuador, Montevideo 0.00
Venezuela-Bolívia, Maturin 0.30
Paraguay-Peru, Asunción 0.30
Brazília-Argentína, Mineirao 0.45
kedd:
Bolívia-Paraguay, La Paz 21.00
Ecuador-Venezuela, Quito 22.00
szerda:
Argentína-Kolumbia, San Juan 0.30
Chile-Uruguay, Santiago de Chile 0.30
Peru-Brazília, Lima 3.15
Az állás: 1. Brazília 21 pont, 2. Uruguay 20, 3. Ecuador 17 (18-14), 4. Kolumbia 17 (15-12), 5. Chile 16 (18-16), 6. Argentína 16 (11-9), 7. Paraguay 15, 8. Peru 11, 9. Bolívia 4, 10. Venezuela 2
 
A dél-amerikai zónából négy csapat közvetlenül szerez jogot a világbajnoki részvételre, az ötödik helyezett pedig pótselejtezőt játszik az óceániai régió legjobbjával.
 
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
BLOGOK
GEORGE F. HEMINGWAY
A szünetben
KERINGER ZSOLT
Tavasz 2017
TABELLA
1Videoton FC44
2Budapest Honvéd FC41
3Vasas FC38
4Ferencvárosi TC38
5Paksi FC33
6Swietelsky Haladás32
7Mezőkövesd Zsóry FC31
8Újpest FC31
9MTK Budapest FC26
10DVSC-TEVA24
11Diósgyőri VTK21
12Gyirmót FC Győr16
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!