Felkészülés: Ikszelt az Újpest, nyert a Hali és a DVTK

Magyarország - Diagne ismét 11-est rúgott, Kitl gólt szerzett.

A válogatott pótselejtezője miatti bajnoki szünetet kihasználva több NB I-es csapatunk is felkészülési mérkőzést játszott. A DVTK három góllal nyert a Mezőkövesd ellen, a Haladás a Sopront múlta felül, míg az Újpest remizett a DPASE ellen.   fotó: ujpestfc.hu   FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK Diósgyőri VTK–Mezőkövesd-Zsóry 3–0 (1–0)DVTK: Rados (Antal, 63.) – Eperjesi (Okuka, 46.), Csicsvári (Husic, 46.), Németh M., Nemes (Nikházi, 46.) – Barczi (Bacsa, 46.), Egerszegi (Ternován, 63.), Kitl (Kövér, 63.), Koman (Boros, 63.) – Bognár I. (Takács T., 63.), Grumics (Griffiths, 63.). Vezetőedző: Bekő BalázsMezőkövesd: Ribánszki (Dombó, 46.) – Polényi (Engel, 46.), Devecseri, Nánási (Dvorschák, 46.), Nagy J., Szeles, Takács, Tamási, Molnár, Máté (Rácz, 46.), Harsányi (Heffler, 46.). Vezetőedző: Tóth LászlóGólszerző: Kitl (45+1.), Bacsa (50.), Griffiths (84.)   Sopron-Haladás 1–2 (0–2)SVSE: Heinrich (Halasi) – Grabant P. (Pető B.), Jovetics (Sifter T.), Szabó V. (Hirschler), Szabó L. (Maráczi) – Deme (Jancsó), Baracskai (Papp M.), Holdampf G. (Károlyi B.) – Grabant B. (Dallos), Zamostny (Soltész B.), Batizi-Pócsi.Haladás: Gyurján M. – Schimmer (Fehér Z., a szünetben), S. Wils (Angyal, a szünetben), Jagodics M., Jánvári – Iszlai (Batarelo, 62.) T. Wils (Petró, 62.) – L. Martínez, Németh M. (Medgyes, a szünetben), Halmosi (Nagy P., 62.) – Gaál (Ugrai, 62.). Gólszerzők: Batizi-Pócsi (78.), Gaál B. (8.), Martínez (39.)  – Az elmúlt két hétben remekül dolgoztak a játékosok, ez a munka visszaköszönt az edzőmeccsen is. Szép támadásokat vezettünk, gyönyörű gólokat szereztünk. A második félidő miatt viszont maradt bennem egy pici hiányérzet. Örömteli, hogy Leandro Martinez 90 percet a pályán töltött, és gólt is szerzett. Halmosi Péter pedig a holtidőben is remekül dolgozott, a mai meccsen is alig lehetett lekönyörögni a pályáról. Hasznos volt az edzőmeccs, jól szolgálta a felkészülésünket a jövő heti két tétmeccsre – értékelte a mérkőzést a klub honlapján Mészöly Géza, a Haladás vezetőedzője.   Dunaújváros PASE–Újpest 2–2 (1–1)DPASE: Dániel – Koval, Gengeliczki, Lorentz, Tamaskó, Villám, Petneházi (Tóth), Jakab, Csehi (Magasföldi), Eppel, Sóron (Szellák)Újpest: Kovács Z. (Balajcza) – Heris, Kálnoki Kis, Litauszki, Mohl (Forró) – Perovics (Sallói), Balogh B., Nagy G. (Hazard), Szankovics – Andrics, Diagne.Gólszerzők: Magasföldi (40., 90.), ill. Mohl (44.), Diagne (70. – 11-esből)  – A mérkőzésen igyekeztünk minden játékosunknak játéklehetőséget adni, az első félidőben komoly nyomást helyeztünk ellenfelünkre, azonban egy-egy gyors kontrából a Dunaújváros is veszélyeztetett. Mindkét félidő 1-1 arányú döntetlennel zárult, amelyre azt mondhatom, hogy reális, bár a második félidő végére lelassult mindkét csapat játéka. A fiatalok is lehetőséget kaptak arra, hogy bizonyítsanak, hogy ne veszítsék el a ritmust. Összességében elégedett vagyok a játékosok teljesítményével, az edzőmérkőzés elérte célját – mondta a klub honlapjának Nebojsa Vignjevics, az Újpest vezetőedzője.