BarcelonaPSGBajnokok Ligája

Esélyt sem ad a Barcelonának az UEFA

Simon Levi - 2017. március 08. szerda 09:45
Európa – 58 esetből senkinek sem sikerült innen továbbjutni.

Rúgott gól nélküli négygólos hátrányból még senkinek sem sikerült kiharcolnia a továbbjutást az európai kupák több mint fél évszázados történelmében. Talán így nem meglepő, hogy az UEFA egy új tanulmányában 0% esélyt ad a Barçának a PSG ellen a továbbjutásra, mert az eddigi 58 esetből senki nem jutott tovább 0-4-ről.

Azt persze nem teszik hozzá, hogy nem a Barcelona volt az ellenfél…

Legendás fordítások voltak már, a Real Madrid például szintén négygólos hátrányból állt fel az UEFA Kupa 1985-1986-os kiírásának harmadik fordulójában: hazai pályán 4-0-ra nyertek Michelék az első körben 5-1-re győző Borussia Mönchengladbach ellen.

Egy évvel korábban a londoni QPR 6-2-vel küldte haza Belgrádba a Partizánt, hogy egy jugoszláviai négyes után a hazaiak lépjenek tovább a következő körbe. De nekünk magyaroknak is van sajnos ilyen emlékünk, a Honvéd 1988-ban Budapesten 5-2-re végzett a Panathinaikos ellen, Athénban azonban 5-1 lett a vége. A Barca a 2000-es negyeddöntőben simán kikapott a Chelsea otthonában 3-1-re, a hazai 5-1 azonban továbbjutást ért, és pár éve a Milánnak is berámoltak egy négyest azután, hogy 2-0-ra kikaptak a San Siróban.

A katalánok keretében Mathieu, André Gomes és Vidal sérült, míg francia részről az első meccsen parádézó Di Maria sérüléséről hallani.

Az biztos, hogy ha korán gólt szereznek a hazaiak, nagy meccs várható. Több alapemberét is nélkülöznie kell Thomas Thutchelnek a Benfica elleni visszavágón. Az 1-0-ás hátrányból induló Borussia Dortmundban nem léphet pályára a komoly betegségben szenvedő Mario Götze és Marco Reus sem, de sérült Sven Bender is.

Az egy gól nem túl nagy előny, de ha a portugáloknak sikerül Németországban is betalálniuk, nehéz dolga lesz a Borussiának.

Cikk hozzászólások száma: 0

NB2
Döntetlen a megyei derbin - videó

Nyíregyháza - Óriási helyzetek maradtak ki a Szpari-Kisvárda meccsen.
Nagyobb különbbséggel is győzhetett volna az MTK - videó

Gyirmót - Feczkó Tamás, az MTK trénere értékelt a Gyirmóton megnyert mérkőzést követően.