Élő közvetítés a Skonto FC – DVSC-TEVA mérkőzésről!

Riga - Skonto FC - DVSC-TEVA 2-2. Kedvező döntetlen a Lokinak.

Az első meccsen aratott 3-0-s győzelem után az idegenbeli 2-0-s vereség is belefért a DVSC-nek a Szutjeszka Niksics ellen, így 3-2-es összesítéssel jutott tovább az EL következő körébe. A debreceniek csütörtöki ellenfele az a Skonto Riga lesz, amely kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel búcsúztatta az ír Saint Patrick’s gárdáját.
fotó: dvsc.hu Európa Liga-selejtező, 2. forduló  Skonto FC – DVSC-TEVA 2-2 (1-1)Riga, Skonto StadionJátékvezető: Mads-Kristoffer Kristoffersen (dán) (Lars Rix, Henrik Sønderby) Skonto: Pavlovs – Timofejevs, Rode, Sorokins, Murillo – Kozlovs, Visnakovs (Lukanyuk, 70.), Jermolajevs – Kovaļovs, Karasauskas, Gutkovskis (Isajevs, 58.).DVSC: Verpecz – Jovanovic, Brkovics, Mészáros, Korhut – Bódi, Varga J., Szakály, Tisza (Szécsi, 81.) – Balogh N. (Horváth Zs., 93.), Sidibe (Castillion, 70.) G.: Karasauskas (27., 47.) ill. Tisza (9.), Castillion (71.)Sárga lap: Timofejevs (80.), Kozlovs (76.), Murillo (90). ill. Tisza (33.), Jovanovic (40.), Korhut (64.), Mészáros (89.), Brkovic (90.)Piros lap:  A DVSC kedvező 2-2-es döntetlent ért el Rigában  Élő közvetítés az FTC-Zeljeznicar mérkőzésről

A DVSC-TEVA megnyerhette volna a mérkőzést, de a továbbjutás szempontjából így is kedvező eredményt tudott elérni. A visszavágót egy hét múlva rendezik a debreceni Nagyerdei Stadionban.

95. perc: Vége a mérkőzésnek!

93. perc: dr. Horváth Zsolt érkezett Balogh Norbert helyére a Lokiba.

91. perc: Castillion őtt 18 méterről, de nem találta el a kaput.

89. perc: A kontra után Brkovic kapott sárga lapot lerántásért.

89. perc: Bódi jobb oldali beadása Bloghot találta meg, aki kapásból lőtt, de az útjában álló Castilliont találta el.

87. perc: Murillo kapott indítást, Verepcz remekül jött ki, így a Skonto játékosa nem tudta értékesíteni a ziccert.

84. perc: Szécsi baloldali beadását Castillion elől vágták ki.

81. perc: Szécsi Márk érkezett Tisza Tibor helyére a Lokiban.

80. perc: Timofejevs csúszott oda veszélyesen Korhutnak. Sárga lap.

76. perc: Kozlovs kapott sárga lapot a Mészáros ellen elkövetett fault miatt.

71. perc: Az imént pályára lépő Geoffrey Castillion letette a névjegyét. A holland támadó Varga József hosszú indítását vette le mellel, majd egyből lőtt, Pavlovs védte a kísérletet, de a kipattanót a Loki csatára már értkesíteni tudta. Micsoda belépő 2-2!

70. perc: Mindkét csapat cserélt. A Lokiban Geoffrey Castillion érkezett Ibrahima Sidibe helyére, míg a Skontóba Lukanyuk érkezett helyére.

64. perc:Korhut Mihálykapott sárga lapot reklamálásért.

62. perc: Sidibe tett vissza egy labdát Baloghnak, aki futtából lőtt 18 méterről, de nem találta el a kaput.

58. perc: Cserélt a Skonto. Gutkovskis helyére Isajevs érkezett

57. perc: Balogh passzolt Bódinak a tizenhatos jobb oldalára. A Loki középpályása megcsinált egy cselt kifelé, majd nagy rővel lőtt, de nem talált kaput.

54. perc: Balogh Norbert tálalt remekül Sidibe elé, a Loki támadó ballal a bal alsó sarok mellé helyezett.

53. perc: Egy jobb oldali beadás után Sidibe fejelte a labdát Szakályhoz, aki két védő között átvette a labdát, majd a kivetődő kapus fölött átpörgette a labdát, de a gólvonalon mentettek a hazai védők.

52. perc: A bekepaott gól óta a debrecen sebességet váltott, de helyzetet egyelőre nem tudott kialakítani.

47. perc: Karasauskas kapott egy indítást, kilépett két debreceni védő között, majd éles szögből kilőtte a hosszú sarkot 2-1.

46. perc: A Skonto kezdte a második félidőt.

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Balogh Norbert átadása után Tiszához került a labda, aki 18 méterről nagy erővel lőtt a bal alsó sarok irányába, de a labda a kapufán csattant.

40. perc: Jovanovic is besúrgult, miután nyújtott lábbal rácsúszott Gutkovskisra.

39. perc: Tisza végzett el szabadrúgást 25 méterről, a Loki támadója keményen meglőtte, de két méterrel mellé szállt a kísérlet.

37. perc: Egy hosszú indítás után Bódi Ádám csapott volna le egy lecsorgó labdára, Pavlovs időben kijött a kapuból és magához ölelte a játékszert.

33. perc: Tisza Tibor kapja a mérkőzés első sárgáját. A Loki támadója a félpályánál rúgott oda Kozlovsnak.

30. perc: A bekapott gól megfogta a Lokit. Az utóbbi percekben csak a debreceni térfélen van a labda, úgy tűnik megjött az étvágya a hazaii csapatnak.

27. perc: Egyenlített a Skonto. Karasauskas kapott egy indítást, megcsinált egy cselt az utolsó emberként kilépő Mészáros mellett, majd Verpecz István mellett higgadtan a jobb alsó sarokba gurított 1-1

26. perc: Timofejevs jobb oldali beadását a kapu torkából fejelték ki a debreceni védők. A szöglet után Verpecz István szabadított fel ököllel.

24. perc: 18 méterről rúghattak szabadrúgást a hazaiak. Jermolajevs lövése elakadt a debreceni sorfalban.

20. perc: Az utóbbi perckben csendesen folydogál a játék, és a szakadő eső is elállt. A nap is kisütött, ami szerencsére a lettek kapusát zavarja.

16. perc: Jermolajevs baloldali szabadrúgását Verpecz István öklözte ki magabiztosan a mezőnybe.

13. perc: Varga József átadása után ismét Balogh Norbert indult meg a jobb szélen, megkevert két védőt, de ezúttal nem sikerült Tisza Tibor elé tálalnia.

9. perc: Balogh Norbert robogott el a jobbszélen, majd félmagas beadására Tisza Tibor érkezett, aki kapásból bal belsővel a léc alá bombázott 0-1.

7. perc: Karasausks vett le mellel egy hosszú indítást, majd egy pattanás után 10 méterről lőtt, de Verpecz hártott

4. perc: Szakály Péter csúszott össze Kovaļovsszal, mindkét játékost ápolni kell.

2. perc: Egyelőre mindkét oldalon pontatlan a játék, nagyon csúszik a fű, ami nem segíti a labdakezelést.

1. perc: A DVSC kezdte a mérkőzést!

A Loki a legutóbbi Európa Liga-mérkőzésén 40 fokban futballozott, most jelenleg szakad az eső Rigában, így a körülmények mindenképpen ideálisabbak.