EL: minden egy helyen a csütörtöki meccsekről – VIDEÓ

Európa – Kikapott az MU, Vanczákék hátrányban! FRISSÜL!

Az Európa Ligában is folytatódtak a küzdelmek, a korábbi meccsek közül a legnagyobb meglepetést az MU zakója okozta. Louis van Gaal, az angolok menedzsere már a bemelegítés során elvesztette első számú kapusát, a spanyol válogatott David de Geát, akinek helyét így az argentin válogatott Sergio Romero vette át a kapuban. A dolog pikantériája, hogy a tizennyolc fős meccskeretbe csupán két kapust nevezett a holland mester, így a United cserekapus nélkül vágott neki az összecsapásnak. A sérültek hosszú sora miatt a kezdőben találta magát Memphis Depay, és a holland szélső a 37. percben megszerezte a vezetést a Manchesternek. Sisto azonban a negyvennegyedik percben egyenlített, a második félidőben pedig meg is fordította a mérkőzést a Midtjylland, amikor Onuachu volt eredményes, így a dán csapat hazai pályán aratott sikert a Vörös Ördögök felett. A címvédő Sevilla magabiztosan diadalmaskodott. A Fiorentina és a Tottenham nem bírt egymással. A Sionban nem lépett pályára Vanczák Vilmos, csapata  hazai pályán került hátrányba.

Európa Liga, 16 közé jutásért, első mérkőzések

Kedden játszották:

Fenerbahce (török)–Lokomotiv Moszkva (orosz) 2–0 (Souza 18., 72.)

Csütörtök

Midtjylland (dán)–Manchester United (angol) 2–1 (Sisto 44., Onuachu 77., ill. Depay 37.)

All Goals – FC Midtjylland 2-1 Manchester… by photography-hd

Fiorentina (olasz)–Tottenham Hotspur (angol) 1–1 (Bernardeschi 59., ill. Chadli 37. – 11-esből)

All Goals HD – Fiorentina 1-1 Tottenham – 18-02… by Euro2016

Borussia Dortmund (német)–Porto (portugál) 2–0 (Piszczek 6., Reus 71.)

Dortmund-tábor koreográfiája

Anderlecht (belga)–Olympiakosz (görög) 1–0 (Mbodji 67.)

Sevilla (spanyol)–Molde (norvég) 3–0 (Llorente 35., 49., Gameiro 72.)

Villarreal (spanyol)–Napoli (olasz) 1–0 (D. Suárez 82.)

Saint-Étienne (francia)–Basel (svájci) 3–2 (Sall 9., Monnet-Paquet 39., Bahebeck 77., ill. Samuel 44., Janko 56. – 11-esből)

Sporting CP (portugál)–Bayer Leverkusen (német) 0–1 (Bellarabi 26.)

Kiállítva: Semedo (74., Sporting CP)

Valencia (spanyol)–Rapid Wien (osztrák) 6–0 (Mina 4., 25., Parejo 10., Negredo 29., A. Gomes 35., Rodrigo 89.)

Augsburg (német)–Liverpool (angol) 0–0

Sparta Praha (cseh)–FK Krasznodar (orosz) 1–0 (Julis 64.)

Galatasaray (török)–Lazio (olasz) 1–1 (Sabri 12., ill. Sz. Milinkovics-Szavics 21.)

Sion (svájci)–Braga (portugál) 1–2 (Konaté 53., ill. Sztoiljkovics 13., Rafa Silva 61.)

Kiállítva: N. Vukcsevics (90.)

Sahtar Doneck (ukrán)–Schalke (német) 0–0

Kiállítva: Kucser (86., Sahtar)

Marseille (francia)–Athletic Bilbao (spanyol) 0–1 (Aduriz 54.)

A menedzsere szerint Dzszudzsáknak nem tesznek jót a pletykák. A török újságíró szerint Törökországban botrányokra van szükség!

Hemingway-blog: a szerző szerint 6 millió forintot vett el a játékvezető a Honvédtól a Haladás ellen

Szöllősi: Hemingway-Gyárfás vonal a Puskás-védjegynél

Kansas: Sallói bemutatkozott az első csapatban!

MLSZ: indul a „Storck-program” a tehetségekért!