NB2 logó
NB3 logó
Korhut MihálySzántó TamásEurópa Liga

EL: Korhuték Angliában harcolgatják ki a továbbjutást

NB1.hu - 2016. december 08. csütörtök 14:49
Európa – Szántó csapata szép búcsú reményében fogadja a Bilbaót.

A két, magyar játékost is foglalkoztató csapat közül az izraeli Hapoel Beer Sheva a továbbjutásért lép pályára csütörtökön a Southampton vendégeként a labdarúgó Európa Liga csoportkörének hatodik, utolsó fordulójában.

 

Korhut Mihály együttese jelenleg rosszabb gólkülönbségével szorul angol ellenfele mögé, de mivel a végelszámolásnál az egymás elleni eredmények számítanak, így olyan döntetlennel is megelőzheti riválisát, amelyben születik gól. Izraelben ugyanis 0-0-át játszott egymással a két csapat.

 

Szántó Tamás együttese, a Rapid Wien már kiesett, így a szép búcsú reményében fogadhatja a továbbjutott spanyol Athletic Bilbaót.

 

 

A Manchester United még nem harcolta ki a legjobb 32 közé jutást, de ehhez nem kell bravúrt végrehajtania, mindössze egyetlen pontra van szüksége az ukrán Zorja vendégeként. A találkozón Bognár Tamás fújja majd a sípot.

 

A 12 csoportból az első két helyezett jut tovább, az utolsó játéknapon még 11 szabad hely kiadó. A továbbjutókhoz csatlakozik a Bajnokok Ligája nyolc csoportharmadikja az egyenes kiesés szakaszra, amelynek sorsolását hétfőn tartják Nyonban.

 

Európa Liga, csoportkör, 6. forduló:

 

A csoport:

Zorja (ukrán)-Manchester United (angol) 19.00

Feyenoord (holland)-Fenerbahce (török) 19.00

Az állás: 1. Fenerbahce 10 pont, 2. Manchester United 9, 3. Feyenoord 7, 4. Zorja Luhanszk 2

 

 

B csoport:

Young Boys (svájci)-Asztana (kazah) 19.00

APOEL (ciprusi)-Olimpiakosz (görög) 19.00

Az állás: 1. (és továbbjutott) APOEL 9 pont, 2. (és továbbjutott) Olimpiakosz 8, 3. Young Boys 5 (4-4), 4. Asztana 5 (5-8)

 

 

C csoport:

FSV Mainz 05 (német)-Gabala (azeri) 19.00

RSC Anderlecht (belga)-St. Etienne (francia) 19.00

Az állás: 1. (és továbbjutott) Anderlecht 11 pont, 2. (és továbbjutott) Saint-Étienne 9, 3. FSV Mainz 6, 4. Gabala 0

 

 

D csoport:

AZ Alkmaar (holland)-Zenit (orosz) 19.00

Makkabi Tel-Aviv (izraeli)-Dundalk (ír) 19.00

Az állás: 1. (és továbbjutott) Zenit 15 pont, 2. AZ Alkmaar 5, 3. Dundalk 4 (4-6), 4. Makkabi Tel-Aviv 4 (5-8)

 

 

E csoport:

Astra (román)-AS Roma (olasz) 19.00

Viktoria Plzen (cseh)-Austria Wien (osztrák) 19.00

Az állás: 1. (és továbbjutott) AS Roma 11 pont, 2. Astra 7, 3. Austria Wien 5, 4. Viktoria Plzen 3

 

 

F csoport:

Sassuolo (olasz)-Genk (belga) 19.00

Rapid Wien (osztrák)-Athletic Bilbao (spanyol) 19.00

Az állás: 1. (és továbbjutott) KRC Genk 9 pont, 2. (és továbbjutott) Athletic Bilbao 9, 3. Rapid Wien 5, 4. Sassuolo 5

 

 

G csoport:

Panathinaikosz (görög)-Celta Vigo (spanyol) 21.05

Standard Liege (belga)-Ajax Amsterdam (holland) 21.05

Az állás: 1. (és továbbjutott) Ajax 13 pont, 2. Standard Liége 6, 3. Celta Vigo 6, 4. Panathinaikosz 1

 

 

H csoport:

Braga (portugál)-Sahtar Donyeck (ukrán) 17.00

Konyaspor (török)-Gent (belga) 17.00

Az állás: 1. (és továbbjutott) Sahtar Donyeck 15 pont, 2. Braga 6, 3. Gent 5, 4. Konyaspor 1

 

 

I csoport:

Nice (francia)-Krasznodar (orosz) 21.05

Salzburg (osztrák)-Schalke 04 (német) 21.05

Az állás: 1. (és továbbjutott) Schalke 04 15 pont, 2. (és továbbjutott) Krasznodar 7, 3. Salzburg 4, 4. Nice 3

 

 

J csoport:

PAOK (görög)-Liberec (cseh) 17.00

Qarabag (azeri)-Fiorentina (olasz) 17.00

Az állás: 1. Fiorentina 10 pont, 2. Qarabag 7, 3. PAOK 7, 4. Liberec 4

 

 

K csoport:

Southampton (angol)-Hapoel Beer Sheva (izraeli) 21.05

Internazionale (olasz)-Sparta Praha (cseh) 21.05

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Sparta Praha 12 pont, 2. Southampton 7 (5-3), 3. Hapoel Beer-Sheva 7 (5-5), 4. Internazionale 3

 

 

L csoport:

Villarreal (spanyol)-Steaua Bucuresti (román) 17.00

Osmanlispor (török)-FC Zürich (svájci) 17.00

Az állás: 1. Osmanlispor 7 pont, 2. Villarreal 6 (7-7), 3. Steaua 6 (4-5), 4. Zürich 6 (5-5)

Szólj hozzá Te is!
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
BLOGOK
GEORGE F. HEMINGWAY
Szomorú vasárnap
KERINGER ZSOLT
Már csak a válogatott
TABELLA
1Videoton FC21
2Ferencvárosi TC19
3DVSC17
4Budapest Honvéd16
5Puskás Akadémia FC14
6Vasas FC13
7Újpest FC13
8Paksi FC13
9DVTK12
10Swietelski Haladás9
11Mezőkövesd Zsóry FC8
12Balmaz Kamilla Gyógyfürdő6
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!