EL: Keményen kiütötte a Wolfsburgot a Napoli

Európa - Hátrányból tudott győzedelmeskedni a címvédő.

A Napoli kisebb meglepetésre nagyon simán, 4-1-re győzött a Wolfsburg vendégeként, s ezzel szinte formalitássá tette a jövő heti visszavágót a labdarúgó Európa Liga negyeddöntőjében. Az olasz bajnokságban negyedik helyen álló nápolyiak Marek Hamsik duplájával, illetve Gonzalo Huiguain és Manolo Gabbiadini találataival már 4-0-ra is vezettek, aztán Nicklas Bendtner legalább a becsületgólt meg tudta szerezni a Bundesligában második hazaiaknak.  A címvédő Sevilla sokáig hátrányban volt a vendég Zenit ellen, a második félidő közepén azonban sikerült feltörnie az orosz együttes védekezését, majd a hajrában a győzelmet is kicsikarta. Európa Liga, negyeddöntő, 1. mérkőzések:Sevilla (spanyol)-Zenit (orosz) 2-1 (0-1)G.: Bacca (73.), Suarez (88.), illetve Rizancev (29.) FC Bruges (belga)-Dnyipro (ukrán) 0-0 Dinamo Kijev (ukrán)-Fiorentina (olasz) 1-1 (1-0)G.: Lens (36.), illetve Babacar (92.) VfL Wolfsburg (német)-Napoli (olasz) 1-4 (0-2)G.: Bendtner (80.), illetve Higuain (15.), Hamsik (23., 64.), Gabbiadini (77.)