Egyesült ÁllamokPanamavb2018

Drámai végjáték után jött a meglepetés az amerikai selejtezőkben

NB1.hu - 2017. október 11. szerda 11:30
Világ – Panama először jutott ki a vb-re.

Nagy meglepetésre az amerikai labdarúgó-válogatott kedden 2-1-re kikapott a sereghajtó Trinidad és Tobago vendégeként, így lemarad a 2018-as világbajnokságról, mivel a panamai és a hondurasi csapat is nyert az észak- és közép amerikai vb-selejtezők utolsó játéknapján.

A selejtezősorozat utolsó fordulójában az az egyetlen forgatókönyv valósult meg, amellyel az Egyesült Államok lemaradt a vb-ről, erre pedig legutóbb 1986-ban volt példa.

Az amerikaiak ugyan már az első félidőben kétgólos hátrányba kerültek, mégse volt sok okuk az aggodalomra, ugyanis a vb-résztvevő Mexikó Hondurasban, míg a szintén vb-induló és a magyarokkal novemberben barátságos mérkőzést játszó Costa Rica Panamában vezetett. Csakhogy a második félidőben előbb Honduras fordított és ezzel pótselejtezős helyre taszította az amerikai együttest, amely végül arról is lecsúszott, mivel a 88. percben Panama is maga javára fordította a mérkőzést.

A panamai válogatott története során először lehet ott a világbajnokságon, míg a negyedik részvételéért küzdő Honduras novemberben Ausztráliával találkozik interkontinentális pótselejtező keretében.

Észak- és közép-amerikai vb-selejtezők, 5. szakasz, az utolsó forduló eredményei: Honduras-Mexikó 3-2 (1-2), Panama-Costa Rica 2-1 (0-1), Trinidad és Tobago-Egyesült Államok 2-1 (2-0). A végeredmény: 1. Mexikó 21 pont (vb-résztvevő), 2. Costa Rica (vb-résztvevő) 16, 3. Panama 13 (9-10, vb-résztvevő), 4. Honduras 13 (13-19, pótselejtezős), 5. Egyesült Államok 12, 6. Trinidad és Tobago 6.