Csak az RTL Klub tudta megelőzni a Juve-Realt

Budapest - A Sport TV volt a legnézettebb kábelcsatorna.

A Sport1-en a tét növekedésével egyre emelkedik a Bajnokok Ligája nézettsége is. A Juventus – Real Madrid BL-elődöntő a 18-49 éves férfiak körében 16.5 százalékos közönségarányt ért el, amivel a célcsoportban magasan a legnézettebb kábelcsatorna volt, és az országos csatornák közül is csak  az RTL Klub tudta megelőzni a nézettségi versenyben.   Az izgalmas Juventus – Real Madrid találkozóval a nézők mellett hazánkban a Sport1 nyert nagyon sokat, amely magasan a legnézettebb kábelcsatorna volt Magyarországon a kedd esti mérkőzés alatt. A Nielsen Közönségmérés adatai alapján ugyanis a BL-elődöntő alatt (20.40-től 22.40-ig) a Sport1 a hirdetési szempontból kiemelten fontos, 18-49 éves férfiak körében 16.5 százalékos közönségarányt ért el, aminél ebben a célcsoportban a nagyobb lefedettséggel bíró csatornák közül is kizárólag az RTL Klub volt nézettebb. A többi csatorna a közelébe sem ért a két éllovasnak, és ismét bizonyosságot nyert, hogy a Bajnokok Ligája tematikus sportcsatornán is fantasztikus nézettséget tud hozni. A folytatásban egy hét múlva a Sport1-en láthatják a nézők a Bayern München – Barcelona elődöntő visszavágóját és június 6-án a berlini finálét is. 2015 augusztusától 2018 júniusáig az AMC Networks három csatornáján (az élen természetesen a Sport1-gyel és a Sport2-vel) kedden és szerdán is minden kezdési időpontban élő Bajnokok Ligája-mérkőzések lesznek láthatóak. Bayern München – FC Barcelona: 05. 12. kedd, 20 óra, Sport1 HDBL-döntő: 06.06. szombat, 19 óra, Sport1 HD