BL: ismét égtek az angolok, 2 perc alatt fordított a Barca

Európa – A BATE meglepte az AS Romát, Bayern-gála, Lewa-tripla. VIDEÓK

A labdarúgó Bajnokok Ligája-csoportkör második fordulójának keddi játéknapja nagy meglepetéseket hozott.

A Barcelona ha nehezen is, de el tudta viselni az argentin világklasszis, Lionel Messi hiányát. A Bayer Leverkusen ugyanis Kyriakos Papadopoulos 22. percben szerzett góljával szerzett vezetést, ám hiába védekezett sokáig nagyon jól vereséget szenvedett, Sergio Roberto a 80., míg Luis Suárez a 82. percben volt eredményes.

José Mourinho és a Chelsea azonban nem volt ennyire szerencsés, az angol gárda hiába egyenlített a félidő hajrájában Willian szabadrúgásgóljával a portugál tréner a korábbi sikerei helyszínén, Maicon a második játékrész elején beállított a 2-1-es végeredményt.

Itt még nem volt vége a meglepetések sorának: az Arsenal a Dinamo Zagrebtől elszenvedett vereséget követően fordulatos meccsen 3-2-es vereséget szenvedett az Olympiakosz Piruesz ellen hazai pályán. Apropó Dinamo, a horvát gárda nagy pofonba szaladt bele Münchenbe a Bayern ellen, az 5-0-s végeredmény legalább nem meglepetés, ahogy az sem, hogy Robert Lewandowski ismér triplázott. Annak mondható viszont a BATE teljesítménye, a Videoton kiejtő fehérorosz együttes 3-2-re verte az AS Romát.

BAJNOKOK LIGÁJA

CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ

E-CSOPORT

FC Barcelona–Bayer Leverkusen 2–1 (S. Roberto 80., L. Suárez 82., ill. Papadopulosz 22.)

BATE Boriszov–AS Roma 3–2 (Sztasevics 8., F. Mladenovics 12., 30., ill. Gervinho 66., Toroszidisz 82.)

F-CSOPORT

Arsenal–Olympiakosz 2–3 (Walcott 35., Sánchez 65., ill. Pardo 33., Ospina 40. – öngól, Finnbogason 66.)

Bayern München–Dinamo Zagreb 5–0 (D. Costa 13., Lewandowski 21., 28., 55., Götze 25.)