Európa – Egy hazai csapat tudott csak előnyt szerezni, de nem a BVB.

Csütörtök este kezdetét vette az Európa Liga negyeddöntője is az első mérkőzésekkel.

A legnagyobb érdeklődéssel várt találkozó a Borussia Dortmund és a Liverpool csatája volt, már csak a korábbi BVB tréner, a jelenleg a liverpooli gárdát irányító Jürgen Klopp személye miatt is, aki ezúttal ellenfélként tért vissza a Signal Iduna Parkba.

Az első félidőben a német edző örülhetett, ugyanis a Divock Origi a 36. percben 15 méterről szerzett góljával a vendég csapat jutott előnyhöz. A második játékrész elején, egészen pontosan a 48. minutumban azonban Mats Hummels szép fejessel egalizálni tudta az eredményt.

A bekapott gól nem zavarta meg a Liverpoolt, sőt, igazából Roman Weidenfellernek köszönhette, hogy nem került újra hátrányba. Ebből azonban gyorsan kijött a BVB, a hajrára teljesen átvette a találkozó irányítását, ám újabb találat nem esett, így a Liverpool várhatja kedvezőbb helyzetből a Mersey-parti visszavágót az idegenben lőtt góljának köszönhetően.

Ami a további találkozókat illeti, a spanyol házirangadón hiába szerzett vezetést Aritz Aduriz révén a Bilbao, az Európa Liga címvédő Sevilla megfordította az összecsapást. A Braga hazai pályán kétgólos hátrányban is volt a Shakhtar Donetsk ellen, végül a hajrában legalább a szépítés összejött a portugál csapatnak. A Villarreal az egyetlen gárda, amely előnyt tudott kicsikarni hazai környezetben, a sárga tengeralattjáró 2-1-re verte a cseh meglepetéscsapatot, a Sparta Prahát.

Európa Liga, nyegyeddöntő, első mérkőzés

Braga (portugál)–Sahtar Doneck (ukrán) 1–2 (W. Eduardo 89., ill. Rakickij 45., Ferreyra 75.)

Villarreal (spanyol)–Sparta Praha (cseh) 2–1 (Bakambu 3., 63., ill. Brabec 45+4.)

Athletic Bilbao (spanyol)–Sevilla (spanyol) 1–2 (Aduriz 48., ill. Kolodziejczak 56., Iborra 83.)

Borussia Dortmund (német)–Liverpool (angol) 1–1 (Hummels 48., ill. Origi 36.)