Beszámolók a vasárnapi angol, olasz, spanyol és német meccsekről

Európa –Meglepetések minden bajnokságban. FRISSÜL!

Spanyolország

A nap első mérkőzésén 2-0-ra nyert az Atlético Madrid a Valencia otthonában. Előbb Griezmann 0-0-nál, majd Gabi 0-1-nél hagyott ki tizenegyest. A francia viszont javított, a vezetést ő szerezte meg a csapatának, míg a csapatkapitány bődületes kapufáig jutott. A végeredményt, remek szóló után, Gameiro állította be. Zinédine Zidane a megannyi hiányzó mellett nélkülözte James Rodríguez játékát is, aki a bemelegítésnél sérült meg.  Fran Rico már az 5. percben sokkolta a madridi publikumot, volt eredményes, de hamar jött a válasz, Cristiano Ronaldo beadása után Gareth Bale bólintott a kapuba. Álvaro Morata ezúttal is csereként váltotta Karim Benzemát, de ezúttal ő sem hozta magával az átütő erőt. Ez volt Zizou csapatának zsinórban negyedik döntetlenje. A 33. percben már 3-0-ra égett a Barca a Celta otthonába, innen feljöttek a katalánok 3-2-re, ám Hernández találata eldöntötte a három pont sorsát. Így az éllovas jelenleg az Atlético Madrid.

Spanyolország, 7. forduló

Celta Vigo–Barcelona 4–3 (Sisto 22., Aspas 31., Mathieu 33. – öngól, P. Hernández 77., ill. Piqué 58., 87., Neymar 64. – 11-esből)

Málaga–Athletic Bilbao 2–1 (S. Ramírez 78., Duda 84., ill. Aduriz 3.)Valencia–Atlético Madrid 0–2 (Griezmann 63., Gameiro 93.)

Real Madrid–Eibar 1–1 (Bale 17., ill. Rico 5.)

Olaszország

A magyar válogatott középpályása, Nagy Ádám kezdő volt a Bologna csapatában, de egy kiállítás után beáldozta őt Roberto Donadoni. A meccs egyetlen találatát az Atlético Madrid mesterének, Diego Simeonénak a fia, Giovanni Simeone lőtte már emberelőnyben.

A Bologna magyar középpályása, Nagy Ádám kezdett a meccsen és 46 percet kapott, Daniele Gastaldellót a 43. percben kiállították, így a középső védőt Nagy Ádám lecserélésével pótolta a Bologna. A Bolognából később pirosat kapott Blerim Dzemaili is a hajrában.

A többi délutáni meccsen Balogh Norbert és Sallai Roland nélkül ikszelt a Palermo, a Napoli pedig kikapott az Atalanta otthonában.

Olaszország, 7. forduló

Atalanta–Napoli 1–0 (Petagna 9.)

Bologna–Genoa 0–1 (G. Simeone 77.)

Cagliari–Crotone 2–1 (Di Gennaro 38., Padoin 56., ill. Stoian 91.)

Sampdoria–Palermo 1–1 (B. Fernandes 95., ill. Nestorovszki 60.)

Empoli–Juventus 0–3 (Dybala 65., Higuaín 67., 70.)

Roma–Internazionale 2–1 (Dzeko 5., Manolasz 76., ill. Banega 72.)

)

Anglia

Hiába játszott végig jobban az ellenfelénél, csak a 69. percben tudta megszerezni a vezetést az MU a találat előtt két perccel becserélt Martial révén. A végén viszont De Gea ügyetlenkedett egyet, így döntetlen lett a vége, pedig a hazaiaknak gólokkal kellett volna nyerniük. Véget ért Pep Guardiola és a Manchester City nagy sorozata, ugyanis a City elszenvedte első vereségét a katalán mester irányítása alatt. 11 meccs veretlenül, hat bajnoki makulátlan mérleggel – ez most véget ért a Tottenham Hotspurnek köszönhetően. Szon révén már a 24. másodpercben veszélyeztetett a Spurs, majd a City is próbálkozott, de a 9. percben megszerezte a vezetést a londoni csapat, Danny Rose beadása után Kolarov vétett öngólt. A gól után Szon rontott ziccerben, majd Christian Eriksen lőtt kapu fölé egy szabadrúgásból. Ezt követően Agüero is szabadból kísérletezett, de Lloris védett. A 37. percben már kettővel ment a Tottenham, Dele Alli váltotta gólra Szon előkészítését.

A második félidőben is bekezdett a Spurs, majd Agüero találta el a kapufát a túloldalon. A City nem tudott visszajönni a meccsbe, Erik Lamela tizenegyest is lőhetett, de Claudio Bravo védett, a hajrában pedig Lloris húzta le a rolót Guardioláék előtt. A Spurs második és már csak egy pont a hátránya a City mögött.

A Burnley derekasan küzdött az Arsenal ellen, sokáig úgy tűnt, ennek pontszerzés lesz a gyümölcse, de a hajrában egy beadás után Alex Oxlade-Chamberlain bikázta Laurent Koscielny kezére a labdát, ami onnan a kapuba pattant, de a játékvezető megadta a találatot.