Beszámolók a szombati Premier League meccsekről

Anglia - Az újonc kezdésnek legyőzte a bajnoki címvédőt, öngóllal nyert a City.

Az angol élvonalbeli bajnokság (Premier League) 2016–2017-es szezonjának első mérkőzésén az újonc Hull City hatalmas meglepetésre legyőzte a bajnoki címvédő Leicester City gárdáját.

Az első félidő hosszabbításában esett az első gól, ekkor szöglet végén Adama Diomande ollózva juttatta a hálóba a labdát és vezetéshez a Hullt. A második játékész elején gyorsan jött az egyenlítés, Rijad Mahrez büntetőből volt eredményes. Ám a végén mégsem a bajnok, hanem az újonc örülhetett, ugyanis az 57. percben Robert Snodgrass 15 méterről bombázott a bal sarokba.

Ami a 16 órakor kezdődő mérkőzéseket illeti, három mérkőzésen sem bírtak egymással a csapatok. Ezek közül a legnagyobb rangadó természetesen az Everton és a Tottenham összecsapása volt, amelyen a hazai csapat szerzett vezetést Ross Barkley 5. percben szerzett góljával, ám a végén a játék kép alapján mégis örülhetett az egy pontnak. Az újonc Middlesbrough hazai környezetben jó volt egy pontra a Stoke ellen, míg a Watford bő negyedórát emberhátrányban játszva – Ben Watson jutott a kiállítás sorsára – is jó volt egy pontra a Southampton ellen.

A Swansea és a West Brom viszont örülhetett, előbbi Leroy Fer góljával verte a Burnley együttesét, míg utóbbi José Rondon találatával fektette két vállra idegenben a Crytal Palace gárdáját.

Pep Guardiola első angol bajnoki mérkőzésén a Manchester City hazai pályán, ha nehezen is, de 2–1-re legyőzte a Sunderlandet. A győztes gólt a 87. percben született, ekkor a korábbi Manchester United játékos, Paddy McNair talált a saját kapujába.

Premier League, 1. forduló:

Szombat:

Hull City–Leicester City 2–1 (Diomande 45+2., Snodgrass 57., ill. Mahrez 47. – 11-esből)

Everton–Tottenham Hotspur 1–1 (Barkley 5., ill. Lamela 60.)

Burnley–Swansea City 0–1 (Fer 83.)

Crystal Palace–West Bromwich Albion 0–1 (Rondón 74.)

Middlesbrough–Stoke City 1–1 (Negredo 11., Shaqiri 67.)

Southampton–Watford 1–1 (Redmond 58., ill. Capoue 9.)

Manchester City–Sunderland 2–1 (Agüero 4. – 11-esből, McNair 87. – öngól, ill. Defoe 71.)