Beszámoló az európai elitcsapatok meccseiről

Európa - Komoly pofont kaptak Dárdaiék hazai pályán. FRISSÜL!

Bundesliga: Gulácsi-öröm a magyar rangadón

A Bayern München a 18. percben esett Bernat góllal verte 1-0-ra az Allianz Arénában a Darmstadtot.  Ezzel a vereséggel biztossá vált, hogy a Darmstadt lesz a Bundesliga egyik kiesője.

Szalai Ádámék a Dortmund otthonában vendégeskedtek, a magyar válogatott csatár a 70. percben lépett pályára. A találkozót a sárga-feketék nyerték meg 2-1-re. A dortmundiaknak még az is belefért, hogy Aubameyang büntetőt rontott.
A magyar rangadón Gulácsi Péter örülhetett, Dárdai Pál pedig bosszankodhatott, hiszen a Hertha hazai környezetben 4-1-es vereségbe futott bele a lipcseiektől.

Bundesliga, 32. forduló:

Bayern München–Darmstadt 1–0 (Bernat 18.)
Borussia Dortmund–Hoffenheim 2–1 (Reus 4., Aubameyang 82., ill. Krmaric 86. –11-esből)
Borussia Mönchengladbach–Augsburg 1–1 (Hahn 94. ill. Finnbogason 57.)
Ingolstadt–Bayer Leverkusen 1–1 (Kittel 73., ill. Havertz 78.)
Eintracht Frankfurt–Wolfsburg 0–2 (Didavi 48., M. Gómez 63.)
Hertha BSC–RB Leipzig 1–4 (R. Khedira 85. öngól, ill. Werner 12., 54., Selke 89., 92.)

Guardiola csapata fiesztát rendezett

A Manchester City kitömte a Crystal Palace csapatát, a gálának köszönhetően a Polgárok a harmadik helyre léptek fel a táblázaton. A City-ben a védők is kivették a részüket a gólszerzésből, Kompany és Otamendi is beköszönt.

Premier League, 36. forduló:

Swansea–Everton 1–0 (F. Llorente 29.)
Manchester City–Crystal Palace 5–0 (David Silva 2., Kompany 49., De Bruyne 60., Sterling 82., Otamendi 92.)
AFC Bournemouth–Stoke City 2–2 (Stanislas 62., Shawcross 81. – öngól, ill. Mousset 33. – öngól, M. Diouf 73.)
Burnley–West Bromwich Albion 2–2 (Vokes 56., 86., ill. S. Rondón 66., C. Dawson 78.)
Hull City–Sunderland 0–2 (B. Jones 69., Defoe 92.)
Leicester City–Watford 3–0 (Ndidi 38., Mahrez 58., Albrighton 93.)

A bajnokságban vigasztalódott az Atlético

Az Atlético Madrid kedden a Real Madrid otthonában szenvedett 3-0-s vereséget a BL-elődöntőben. A Matracosok szombaton a bajnokságban kárpótálták a drukkereket az Eibar legyőzésével. A meccset egyébként Simeone legénysége 10 emberrel fejezte be, mivel Godínt kiállította a játékvezető a 89. percben.
A Barcelona nem kegyelmezett a Villarealnak, a katalánok sima, 4-1-es diadalt arattak.

La Liga, 36. forduló:

Barcelona–Villarreal 4–1 (Neymar 21., Messi 45., 82. – tizenegyesből, L. Suárez 69., ill. Bakambu 32.)
Sporting Gijón–Las Palmas 1–0 (Carmona 67.)
Atlético Madrid–Eibar 1–0 (Saúl 69.)