Az Európa-bajnoki címvédő a hajrában szenvedte ki a sikert

Toulouse - David Silva 100. válogatott meccsét játszotta a csehek ellen, Manolo otthon maradt.

Az Európa-bajnoki címvédő Spanyolország is bemutatkozott a franciaországi kontinensviadalon, ellenfele pedig a Petr Cech fémjelezte Csehország volt.

Bár Csehország kezdte jobban a mérkőzést, Spanyolország – amelyben 100. alkalommal lépett pályára David Silva – hamar fordítani tudott a játék képén és az egész első félidőben hátralévő részében védekezésre kényszerítette a cseheket. Ám hiába birtokolta többet a labdát, és akadt több helyzete is a spanyoloknak, nem sikerült megszerezni a vezetést, mivel Petr Cech kiválóan állt a lábán.

A második félidő már nem volt ennyire egyértelmű – igaz a cseheket a kapufa mentette meg a játékrész elején –, a spanyol védelem is élt át meleg pillanatokat, például húsz perc elteltével Fabregas az utolsó pillanatban húzta ki a labdát a kapu torkából az érkező Kaderábek elől Gebre Selassie fejese után. Ám hiába adódtak mindkét oldalon jó lehetőségek a gólszerzésre, sokáig úgy nézett ki, gólnélküli döntetlennel ér véget a találkozó, ám Gerard Pique fejese eldöntötte a három pont sorsát.

Érdekesség, hogy harminc év után először nem utazott el nagy tornára, így hiányzik a franciaországi Európa-bajnokságról Manolo, a spanyol labdarúgó-válogatott vezérszurkolója. A 66 éves Manuel Caceres Artesero kilenc világ- és hét Európa-bajnokságot dobolt végig a lelátóról, ám meggyengült egészsége miatt idén nem tartott a nemzeti csapattal.

A válogatott 12. embereként számon tartott világvándor Valenciában, a Mestalla Stadion mellett található kocsmájában követi tévén a meccseket.

"Sokan hívnak Franciaországból, hogy jöjjek drukkolni, csakhogy ez jelenleg nem lehetséges. De ha bejutunk az elődöntőbe, akkor akármit mondanak az orvosok vagy a családom tagjai, elindulok az Eb-re" – tette hozzá Manolo.

Európa-bajnokság, D-csoport, 1. forduló

Spanyolország–Csehország 1–0

G: Piqué (87.)

Toulouse, Stadium Municipal. V: Eriksson (svéd)

Spanyolország:De Gea – Juanfran, Piqué, S. Ramos, Jordi Alba – Fabregas, Busquets, Iniesta – David Silva, Morata, Nolito. Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque

Csehország:Cech – Kaderábek, Sivok, Hubník, Limbersky – Darida, Plasil – Gebre Selassie, Rosicky, Krejcí – Necid. Szövetségi kapitány: Pavel Vrba

Percről-perce:

93. perc: Vége, nyertek a spanyolok!

90+2. perc:Darida tüzelt közeről, de De Gea jó helyen állt és kiütötte a labdát.

88. perc: Pavelka jön Rosicky helyére.

87. perc:GÓÓÓÓÓL! Kicentizték a spanyolok, de ott a gól! Iniesta beadására érkezett remekül az előrehúzódó Gerard Piqué!

86. perc:Gebre Selassie helyére jön Sural a cseheknél.

82. perc:Nolito helyére jön Pedro.

80. perc: Hatalmas mentés, Thiago elől kanalazták el a labdát becsúszva a cseh védők.

75. perc:Necid helyére érkezik Lafata.

70. perc: Jordi Alba nem tudta átvenni Silva átadását jól, pedig üres kapuval állhatott volna szemben…

70. perc: Fabregas helyére jön Thiago Alcantara.

65. perc: A kapu torkából emelte ki a labdát Fabregas Gebre fejese után, pedig érkezett volna Kaderabek! Nagy mentés!

62 percet kapott a pályán Morata, Aritz Aduríz jön a helyére, aki így a legidősebb spanyol Eb-játékos lett!

61. perc: Limbersky kapja a meccs első sárgáját, amiért felborította David Silvát.

61. perc: Iniesta távoli lövését fogja Cech.

Közben mutatták Csányi Sándort, az MLSZ elnökét, aki a cseh miniszterelnök és a spanyol király között üldögél, nem semmi!

58. perc: Roman Hubnik ért oda egy szabadrúgásra, még éppen bele tudott piszkálni, de De Gea védett.

56. perc: Morata került helyzetbe, de tisztázni tudtak előle a védők.

46. perc: Majdnem itt a gól, egy bedás pattan Hubnik lábáról majdnem a saját kapujába, majd a szöglet után újabb meleg pillanatok a cseh kapu előtt.

46. perc: A csehek kezdték a második félidőt.

46. perc: Félidő.

45. perc:Megvolt De Gea első védése is, Necid lőtt távolról.

40. perc:Újabb Cech-védés! Újabb Iniesta-átadást követően ezúttal Jordi Alba tüzelt, de Cech védeni tudott.

34. perc:Alakul a spanyol tiki-taka, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszik…

29. perc:A meccs eddigi legnagyobb helyzete! Morata fektetett el egy védőt, majd lapos lövését még ki tudta ütni a hosszú alsó elől Cech.

26. perc:Iniesta varázslatos labdája után Sivok mentett Morata elől.

22. perc:Sergio Ramos maradt a földön! Az idén már többször sérült vállát tapogatja, de folytatni tudja a játékot.

16. perc:Megint Silva tálalt középre, Morata próbálkozása után véd Petr Cech.

15. perc:Silva szabadrúgására érkezett Sergio Ramos, de nem tudta kapura fejelni a labdát.

10. perc:A meccs eddigi legizgalmasabb jelenete, hogy Álvaro Morata felborította az egyik partjelzőt, de szerencsére senkinek sem esett baja.

3. perc:A csehek nem ijedtek meg, két szöglettel kezdik a meccset, de nagyobb veszély még nem alakult ki.

1. perc:A spanyolok pirosban, a csehek fehérben. A címvédő kezdte a találkozót.