Az Eb eddigi legszebb gólja is kellett a szlovákoknak az oroszok legyőzéséhez

Lille – Hatalmas bajba került a huligánjairól ismert válogatott.

A szlovák válogatott 2-1-re legyőzte az orosz csapatot a labdarúgó Európa-bajnokság B csoportjának szerda délutáni második fordulós mérkőzésén, Lille-ben. A szlovákok 32 perc elteltével Vladimír Weiss találatával szereztek vezetést Marek Hamsík pazar indítása után, majd a szünet előtt, a 45. percben Weiss kis szögletét követően Hamsík növelte kétgólosra a különbséget. A második félődben a szlovákok visszavettek a tempóból, Gyenisz Glusakov szépített is a 80. percben, de egyenlíteni már nem tudtak az oroszok. A csoport másik második forduló mérkőzését, az Anglia-Wales találkozót csütörtökön délután játsszák, Lensban.

LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG

B-CSOPORT, 2. FORDULÓ

OROSZORSZÁG–SZLOVÁKIA 1–2 (0–2)

Lille, Stade Pierre Mauroy, 38 989 néző. Vezette: Skomina (szlovén)

OROSZORSZÁG: Akinfejev – Szmolnyikov, Ignasevics, V. Berezuckij, Scsennyikov – Neustädter (Glusakov, a szünetben), Golovin (Mamajev, a szünetben) – Szmolov, Satov, Kokorin (Sirokov, 76.) – Dzjuba. Szövetségi kapitány: Leonyid Szluckij

SZLOVÁKIA: Kozácik – Pekarík, Skrtel, Durica, Hubocan – Pecovsky, Kucka – Mak (Duris, 80.), Hamsík, Weiss (Svento, 72.) – Duda (Nemec, 67.). Szövetségi kapitány: Ján Kozák

Gólszerző: Glusakov (80.), ill. Weiss (32.), Hamsík (45.)

csütörtökön:

Anglia-Wales, Lens 15.00

szombaton játszották:

1. forduló:

Wales-Szlovákia 2-1 (1-0)

Anglia-Oroszország 1-1 (0-0)

A csoport állása: 1. Wales 3 pont/1 mérkőzés (2-1), 2. Szlovákia 3/2 (3-3), 3. Anglia 1/1 (1-1), 4. Oroszország 1/2 (2-3)