Alessandro Florenzi félpályáról lőtt gólt a Barcának

Európa – Az Arsenal kikapott, a Bayern hármat vágott. VIDEÓ

Szerdán este további nyolc mérkőzéssel folytatódott a Bajnokok Ligája 2015/2016-os kiírásának első fordulója.  E csoport A Bayer Leverkusen már a negyedik percben megszerezte a vezetést a BATE Boriszov ellen Admir Mehmedi találatával. Tíz perccel később, Nemanja Milunovics egalizált, elcsendesítve a BayArena szurkolóit. A második félidő elején Hakan Calhanoglu megpattanó találatával ismét megszerezte a vezetést a Leverkusen. Az 59. percben eldöntötte a mérkőzést a gyógyszergyári csapat, Kevin Kampl remek átadása után Javier Hernández talált a hálóba. A 76. percben tizenegyeshez jutott a Leverkusen miután Filip Mladenović kezezett a tizenhatoson belül. A labda mögé Hakan Calhanoglu állt, aki higgadtan értékesítette a büntetőt, és beállította a végeredményt. A szerdai nap rangadóján a Barcelona Luis Suárez fejesével szerzett vezetést a Stadio Olimpicoban. Tíz perccel később Alessandro Florenzi majdnem a félpályáról ívelt Marc-André ter Stegen kapujába. A Barca német hálóőrének nincs szerencséje a távoli próbálkozásokkal, ugyanis az Athletic Bilbao elleni spanyol szuperkupa-meccs első felvonásában San Jose lőtt neki óriási gólt a kezdőkörből. A második félidő rosszul indult a Romának, ugyanis Luis Suárez beletaposott Wojciech Szczesny kezébe, így a remekül védő lengyel kapus nem tudta folytatni a játékot. A folyatásban mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei, de az eredmény már nem változott.
fotó: uefa.com  Bayer Leverkusen-BATE Boriszov 4-1 (1-1)G: Mehmedi (4.), Calhanoglu (48., 76.- a másodikat tizenegyesből)), Hernández (59.) ill. Milunovics (13.) AS Roma-FC Barcelona 1-1 (1-1)G: Florenzi (32.) ill. Suárez (21.) Az állás: 1. Leverkusen 3pont, 2. AS Roma 1 pont, 3. Barcelona 1 pont, 4. BATE Boriszov. [video:http://www.dailymotion.com/video/x373d8u_as-roma-1-1-barcelona-all-goals-and-full-highlights-16-09-2015-champions-league_sport width:610] [video:http://www.dailymotion.com/video/x373cxl_all-goals-highlights-bayer-leverkusen-vs-bate-borisov-4-1-champions-league-16-09-2015-hd_sport width:610]  F csoport Az Arsenal kezdőcsapatán meglátszódott, hogy hétvégén a Chelsea ellen játszik majd rangadót, ugyanis Arséne Wenger több kulcsemberét is pihentette. Mindezek ellenére az Ágyúsok remekül kezdték a találkozót, húsz percig egykapuztak, de csak kapufáig jutottak. A hidegzuhany a 24. percben jött, amikor Fernandes kiugratása után Josip Pivaric lőtt ziccert, amit David Ospina védeni tudott, de a labda visszapattant a tisztázni visszaigyekvő Oxlade-Chamberlainre, róla pedig egyenesen a kapuba. A 40. percben még nagyobb bajba került a londoni csapat, ugyanis a sárga lapos Olivier Giroud egy felelőtlen belépő után megkapta a második lapját, így mehetett az öltözőbe. Az 58. percben eldöntötte a mérkőzést a Dinamo Zagreb. Az első gólban is főszerepet vállaló Junior Fernandes egy szöglet után megelőzte Laurent Koscielnyt, és nagy erővel a kapu jobb oldalába fejelt. A 79. percben a csereként beállt Theo Walcott révén szépített az emberhátrányban játszó Arsenal, így felcsillant a remény a hajrára, de az egyenlítés nem jött össze az angol csapatnak. Nem hozott gólt az első félidő az Olimpiakosz-Bayern München összecsapáson, azonban a fordulás után a kirobbanó formában futballozó Thomas Müller megszerezte a vezetést a bajoroknak. A 89. percben bebiztosította a győzelmét a Bayern, miután Kingsley Coman kiugratása után Mario Götze tekert a görögök kapujába. A 92. percben Thomas Müller foglalta keretbe a mérkőzést, miután Dimitrios Siovas tizenhatoson belül elkövetett szabálytalansága után gólra váltotta a jogosan megítélt büntetőt. Dinamo Zagreb-Arsenal 2-1 (1-0)G: Pivaric (24.), Fernandes (58.) ill. Walcott (79.)Kiállítva: Giroud (40.) Olimpiakosz-Bayern München 0-3 (0-0)G: Müller (52., 92.- a másodikat tizenegyesből), Götze (89.) Az állás: 1. Bayern München 3 pont, 2. Dinamo Zagreb 3 pont, 3. Arsenal 0 pont, 4. Olympiakosz 0 pont. [video:http://www.dailymotion.com/video/x373cva_dinamo-zagreb-vs-arsenal-2-1-all-goals-highlights-ucl-2015_sport width:610] [video:http://www.dailymotion.com/video/x373dx0_all-goals-and-highlights-hd-olympiakos-0-3-bayern-munchen-16-09-2015-hd_sport width:610]  G csoport A Premier League-ben bukdácsoló Chelsea már az ötödik percben betalálhatott volna büntetőből a Maccabi Tel-Aviv ellen, azonban Eden Hazard az égbe bombázta a labdát. Tíz perccel később Williannek szabadrúgásból összejött, ami belga csapattársának tizenegyesből nem ment, így José Mourinho megnyugodhatott. Az első félidő hosszabbításában Tal Ben Haim hozott össze egy tizenegyest, a labda mögé ezúttal Oscar állt oda, aki nem hibázott. Az 59. percben a Chelsea rövidre zárta a találkozót, Willian és Oscar után ismét egy brazil származású játékos, a spanyol válogatott Diego Costa volt eredményes. A 78. percben Cesc Fabregas találata alakította ki a 4-0-ás végeredményt. A Dinamo Kijev a rutinos középpályás, Oleg Gusev találatával szerzett előnyt az FC Porto ellen. Az ukránok csak három percig örülhettek, mivel a Portó Vincent Aboubakar kőkemény fejesével szinte azonnal egalizált. A második félidő sokáig eseménytelenül folydogált, majd a 81. percben kicsikarta a győzelmet a Porto, miután az első félidőben eredményes Vincent Aboubakar a kapuba kotort egy kipattanót. A 89. percben azonban ismét egyenlítettek az ukránok Vitaliy Buyalskyy révén, így Iker Casillas döntetlennel debütált a Porto kapusaként a BL-ben.  Dinamo Kijev-FC Porto 2-2 (1-1)G: Oleg Gusev (20.), Vitaliy Buyalskyy (89.) ill. Aboubakar (23., 81.) Chelsea-Maccabi Tel-Aviv 4-0 (2-0)G: Willian (15.), Oscar (45+4.-tizenegyesből), Costa (59.), Fabregas (78.) Az állás: 1. Chelsea 3 pont, 2. Porto 1 pont, 3. Dinamo Kijev 1 pont, 4. Maccabi Tel-Aviv 1 pont. [video:http://www.dailymotion.com/video/x373cvb_all-goals-highlight-chelsea-4-0-maccabi-ta_sport width:610]  H csoport Az orosz Zenit a 9. percben szerezte meg az előnyt a Mestallában, Danny passzát követően Hulk bombázott a jobb alsó sarokba. A lefújás előtt a kemény felépítésű brazil támadó növelte a szentpétervári csapat előnyét. A második félidő tizedik percében Joao Cancelo betalált, így a Valencia visszajött a mérkőzésbe, majd negyed órával a vége előtt Andre Gomes találatával egyenlítettek a denevérek. Nem sokáig örülhetett a Mestalla közönsége, ugyanis az egyenlítő gól után a belga Axel Witsel ismét megszerezte a vezetést a Zenitnek egy 12 méterről leadott lövéssel, ezzel az orosz csapat behúzta a három pontot.  A belga Gent és a francia Olympique Lyon összecsapás első félideje nem hozott gólt, csak egy kiállítást. A Gent a 41. percben megfogyatkozott miután Brecht Dejaegerének felmutatta a piros lapot a játékvezetők. A franciák az 58. percben tudták gólra váltani az emberelőnyüket, ekkor Christophe Jallet fejjel volt eredményes egy szöglet után. Tíz perccel később egyenlített a tíz emberrel játszó Gent, Sven Kums remek tálalása után Danijel Milicević vette be a Lyon kapuját. A 88. percben megszerezhette volna a győzelmet a Lyon, miután a Gent játékosa, Thomas Foket összehozott egy tizenegyest. A labda mögé Alexandre Lacazette állt, aki középre lőtte a labdát, de a belgák kapusa, Matz Sels nem mozdult el a helyéről, így védte a lövést és maradt az 1-1-es döntetlen. Valencia-Zenit 2-3 (0-2)G: Cancelo (55.), Gomes (74.) ill. Hulk (9., 45.), Witsel (77.) Gent-Olympique Lyon 1-1 (0-0)G: Milicević (68.) ill. Jallet (58.)Kiállítva: Dejaegere (41.) Az állás: 1. Zenit 3 pont, 2. Gent 1 pont, 3. Lyon 1 pont. 4. Valencia 0 pont. [video:http://www.dailymotion.com/video/x373cua_valencia-2-3-zenit-all-goals-highlights-hd_sport width:610] [video:http://www.dailymotion.com/video/x373d10_gent-1-1-lyon-all-goals-highlights-hd_sport width:610]