A Real beállította a Barca veretlenségi rekordját

Madrid – A klasszikus „Galaktikusok” is CR-t ünnepelték.

Cristiano Ronaldo először lépett pályára hazai környezetben azóta, hogy négyszeres aranylabdássá koronázták, és rögtön ott folytatta, hol tavaly abbahagyta.

Ünnepséggel indult a Granada elleni bajnoki, ugyanis a Real Madrid portugálja, Cristiano Ronaldo bemutatta negyedik Aranylabdáját. A tiszteletére rittyentett miniünnepségen ott voltak a klub korábbi díjazottjai közül az „igazi” Ronadlo, Luis Figo, Michael Owen és a csapat edzője, Zindeine Zidane is.

Az ünnepség aztán a kezdő sípszó után is folytatódott, a 12. percben Isco találatával már vezetett is a madridi alakulat. A 20. percben Karim Benzema is eredményes volt, majd az ünnepelt is betalált, ő Marcelo beadása után fejelt a kapuba, később Isco megszerezte második gólját is, így a szünetben már néggyel ment a Real.

A második félidőben még egyet lőtt a Real, James Rodríguez beadása után Casemiro szerzett gólt. A Madrid így hat pont előnnyel vezeti a bajnokságot a Barcelona előtt, ráadásul Zidane-ék beállították a Barca spanyol csúcsát, 39 meccse veretlenek az összes sorozatot figyelembe véve.

La Liga, 17. forduló

Real Madrid–Granada 5–0 (Isco 12., 31., Benzema 20., C. Ronaldo 27., Casemiro 58.)