A Real 40 meccs után elvesztette veretlenségét

Sevilla – Ronaldo beérte a mexikói Hugo Sánchezt.

A spanyol bajnokság 18. fordulójának rangadóján az éllovas Real Madrid 2–1-re kikapott harmadik helyen álló Sevilla otthonában.

Az első félidő óriási iramot és kiegyenlített játékot hozott. Érezhető volt, hogy mindkét csapat tiszteli a másikat. A játékrész legnagyobb helyzetét Cristiano Ronaldo hagyta ki: a négyszeres aranylabdás portugál Karim Benzema centerezése után került ziccerbe, de tíz méterről a kapu mellé belsőzött.

A fordulás után a Sevilla vette magához a kezdeményezést. A bombaformában futballozó Wissam Ben Yedder került helyzetbe az 54. percben, de Keylor Navas védeni tudta a lövését. A 67. percben megszerezte a vezetést a Real Madrid. Dani Carvajal csinált meg egy megkerülős cselt a rárontó Sergio Escuderóval szemben, majd a kapujából kirontó Sergio Rico értelmetlenül elkaszálta az alapvonal felé tartó madridi játékost. A tizenegyeshez Cristiano Ronaldo állt oda, higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt (A portugál sztárnak ez volt az 56. tizenegyes gólja a Real Madridban, ezzel beérte a mexikói Hugo Sánchezt a legjobb ítéletvégrehajtók között).

A 85. percben a semmiből egyenlített a Sevilla: Pablo Sarabia jobb oldali szabadrúgása után a menteni igyekvő Sergio Ramos bólintott a saját kapujába. A folytatásban a hazaiak mindent megtettek a győzelemért, és az erőfeszítéseiket siker koronázta. A 92. percben a frissen igazolt Stevan Jovetic indult meg a kapu felé, majd senkitől sem zavartatva 18 méterről a kapu bal oldalába tekert.

Győzelmével a Sevilla feljött a második helyre és egy pontra megközelítette a Real Madridot (igaz, a királyi gárda egy meccsel kevesebbet játszott). Vereségével a Real Madrid lezárt egy korszakot. Zinedine Zidane csapata 40 veretlen mérkőzés után talált újra legyőzőre.

La Liga, 18. forduló

Sevilla–Real Madrid 2–1 (Ramos 85.- öngól, Jovetic 92. ill. Ronaldo 67.- 11-esből)