A hajrában menekültek meg az albánok elleni égéstől a franciák

Marseille – Albánia a 90. percig még pontszerzésre állt a házigazda ellen.

A franciák Marseille-ben fogadták az albán csapatot az A-csoportban, és végül Antoine Griezmann 90., illetve Dimitri Payet 96. percben lőtt góljával kiszenvedte a sikert a házigazda.

Ahogy az első körben a románokat, úgy a másodikban az albánokat is a hajrában győzték le a házigazda franciák, és ezzel továbbjutottak a kieséses szakaszba.

A marseille-i mérkőzés első félidejében kiegyenlített játék folyt, a másodikban szinte "felborult" a pálya, egymás után záporoztak a lövések és a fejesek az albán kapura. A gólcsendet a csereként beállt Antoine Griezmann törte meg pontos fejessel a 90. percben, majd a 96. percben Dimitri Payet egy szép lövéssel állította be a végeredményt.

Ezzel a győzelemmel a franciák százszázalékosak és elsőként továbbjutottak. A svájciak négy, a románok egy, az albánok nulla ponttal várják a vasárnapi zárókört.

Európa-bajnokság, A-csoport, 2. forduló

Franciaország–Albánia 2–0 (0–0)

Gólszerző: Griezmann (90.), Payet (96.)

Marseille, Stade Vélodrome. Vezeti: Collum (skót)

Franciaország: Lloris – Sagna, Rami, Koscielny, Evra – Kanté, Matuidi – Coman (Greizmann 68.), Payet, Martial (Pogba a szünetben) – Giroud (Gignac 77.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps

Albánia: Berisha – Hysaj, Ajeti (Veseli 85.), Mavraj, Agolli – Lila (Roshi 71.), Abrashi, Kukeli (Xhaka 74.), Memushaj, Lenjani – Sadiku. Szövetségi kapitány: Gianni De Biasi

A csoport állása:1. (és már továbbjutott) Franciaország 6 pont, 2. Svájc 4, 3. Románia 1, 4. Albánia 0

Percről-percre:

VÉGE!

90+5. perc: GÓÓÓÓÓL! Itt a második, Gignac elcsúszik, majd Payet robog tovább a labdával, egy csel és zúdul a labda a bal alsóba!

90. perc: GÓÓÓÓL! Megtört a jég, a sokadik beadás végre eredményre vezetett! Adil Rami beadását csúsztatta a kapuba Anoine Griezmann!

88. perc: Kante lökte fel a megiramodó albán támadót, sárga lap.

85. perc: Ajeti li, Veseli be az albánoknál.

84. perc: Kante megpattanó lövése megy mellé.

81. perc: Abrashi sárga, a szabadrúgás után Payet labdája megint érintés nélkül megy mellé.

79. perc: Gignac beadása után Payet keverget majd Sagna elé pattan a labda, aki kapásból kapu fölé lőtt.

77. perc: Lehozza Giroud-t Deschamps, Gignac jön a helyére.

74. perc: Ápolások sora jön, közben Kukeli helyére jön az albán válogatott Xhaka.

71. perc: Lila helyére jön Roshi az albánoknál.

69. perc: Itt egy francia kapufa is!! Megint Giroud, megint fejjel…

68. perc: Coman le Griezmann jön a helyére.

67. perc: Kante labdaszerzése után Coman indult, Giroud fejese ezúttal mellé.

63. perc: Megint egy fejes, ezúttal Laurent Koscielny próbálkozott.

55. perc. Lloris öklözött ki egy szögletet, amiből Coman indulhatott volna, de Kukeli felborította, amiért sárgát kapott és kihagyja a románok elleni meccset .

54. perc: Pogba lőtt az égbe a kapu torkából.

52. perc: KAPUFA!! Memushajra pattant egy beadás Sagnáról, ami a kapufán landolt, majd a kipattanó után jöhetnek a franciák.

47. perc: Payet ívelt középre, nem ért bele senki, de így is csak alig ment kapu mellé a labda.

46. perc: Rögtön egy nagy helyzet, Coman elé pattan a labda, de nem sikerült kapura fejelnie.

46. perc: Cserél Deschamps, Paul Pogba érkezik Martial helyére.

FÉLIDŐ

45+1. perc: Egy albán szöglet megint, Sadiku rúgott luftot nagy helyzetben.

44. perc: Egy veszélyes albán szabadrúgás csapódik a háló tetején.

39. perc: Egy veszélyes albán szöglet után blokkolnak a védők.

37. perc: Újabb Payet-szabadrúgás, újabb Giroud-fejes, újra kapu fölé.

36. perc: Két beívelést kellett hatástalanítania az albán kapusnak.

29. perc: Egyelőre finoman szólva is unalmas a meccs, a franciák feszültek, mintha a nyitómeccsen lennénk.

21. perc: Anthony Martial került helyzetbe, de az utolsó pillanatban tisztáztak előle a védők.

14. perc: Lenjani lőtt távolról, de bőven a kapu fülé tüzelt.

10. perc: Már 10 perc eltelt, de egyelőre nincs komolyabb helyzet a meccsen. Az albánok behúzódnak és főleg a kontrákra próbálnak alapozni.

4. perc: Coman harcolt ki egy szabadrúgást, Dimitri Payet beadását fejelte kapu fölé Olivier Giroud.

1. perc: A franciák kezdtek, kékben a hazaiak, fehérben az albánok.