A Fradi ecuadori védője nagy gólt lőtt a Man. City kapusának!

Dél-Amerika – Ramírezék Chilét verték, ötöt vágtak a brazilok, Messi nélkül Argentína.

A 2018 vb-selejtező dél-amerikai zónájának a 9. fordulójában Ecuador 3-0-s sikert aratott Chile ellen, a győzelemhez pedig góllal járult hozzá a Ferencváros védője, Cristian Ramírez!

A Fradi védője végigjátszotta a rendkívül fontos összecsapást, amelyen a 23. percben a jobbról érkező labdára érkezett a hosszú oldalon és 15 méterről kilőtte a rövid alsó sarkot, amelyet a Manchester City kapusa, Claudio Bravo őrzött, ezzel kétgólosra növelve a hazai előnyt.

Ramírez a hetedik meccsén lépett pályára az ecuadori válogatottban, a sikerrel pedig a harmadik helyen áll a nemzeti tizenegye az FTC-légiósnak.

Ami a többi mérkőzést illeti, Brazíliai ötöt vágott Bolíviának, amelyen Neymar is eredményes volt. Uruguay 3-0-s sikert aratott Venezuela ellen, Kolumbia idegenben verte Paraguay-t, viszont a Lionel Messi nélkül felálló Argentína nem tudott nyerni Peru ellen.

VB 2018, SELEJTEZŐ, DÉL-AMERIKAI ZÓNA

9. FORDULÓ

Brazília–Bolívia 5–0 (Neymar 11., Philippe Coutinho 26., Filipe Luís 39., Gabriel Jesus 44., Firmino 75.)

Uruguay–Venezuela 3–0 (Lodeiro 29., Cavani 46., 79.)

Paraguay–Kolumbia 0–1 (Cardona 91.)

Peru–Argentína 2–2 (P. Guerrero 58., Cueva 84. – 11-esből, ill. Funes Mori 15., Higuaín 77.)

Ecuador–Chile 3–0 (A. Valencia 19., C. Ramírez 23., Caicedo 46.)