Óriási kapushibának köszönhetően pontot szerzett Újpesten a Mezőkövesd

A 87. percig bírták a vendégek a hazai nyomást, de végül mégis ponttal távozhatnak.

Tíz éve, 2013 augusztusában találkozott egymással először a két csapat, akkor a vendég borsodiak szereztek vezetést, a lilák azonban fordítottak és meg sem álltak hatig. Ezúttal a gólfesztivál elmaradt, sőt sokáig úgy nézett ki, hogy ez a meccs is 0-0-val ér véget.

Csoboth Kevin letöltötte eltiltását, Nebojsa Vignjevics egyből kezdőként számított rá, a túloldalon a kiállított Kállai Kevin pótlásáról kellett gondoskodnia Kuttor Attilának.

Tíz percet kellett várni az első nagyobb helyzetre, Mörschel passzát követően a négygólos Ljujics lőtt 18 méterről, Piscitelli hárította. Nem sokkal később Tamás Krisztián ment el a balon, beadására Kiss Tamás érkezett, de nem tudta rendesen eltalálni. Pár percre rá Csoboth centerezett pontatlanul, ám a labda Tamás elé került, de próbálkozását könnyen védte a vendégek kapusa.

A 38. percben Tamás cselezte be magát balról a tizenhatoson belülre, lövését blokkolták. Majd Ljujics lőhetett, de nem jelentett veszélyt. Próbálta feltörni a kövesdi védelmet a hazai együttes, de jellemzően hiányzott belőlük a lendület, a vendégek viszont lövésig sem jutottak.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Az 55. percben Szalai betalált, de lesről tette mindezt, maradt a 0-0. Kastrati és Mörschel révén az újpestiek kerültek helyzetbe, előbbi nem talált kaput, utóbbi életerős löketét Piscitelli ütötte ki.

Mörschel sokat dolgozott, előbb maga próbálkozott, majd Ljujics elé tálalt volna, de Filip szögletre mentett. Vignjevics cserékkel próbálta frissíteni csapatát, Simon óriási helyzetbe került, de tíz méterről nem találta el a kaput.

A 87. percben már pontosabban célzott az újpesti kedvenc, Ganeától kapott remek labdát, majd egy cselt követően kilőtte a jobb felsőt, ezzel megszerezte a vezetést a hazai együttes. Ambrose duplázhatta volna meg a lilák előnyét, de nem tudta kihasználni a lehetőséget.

A slusszpoén a hosszabbításban érkezett, egy nem különösebben veszélyes kövesdi felívelésnél hibázott nagyot Nikolics kapus, Lehoczky Roland ezt ki is használta, döntetlen a vége.