Valentin-napi mészárlás Párizsban!

Párizs, Liszabon – Aubameyangnak köszönhetően... előnyben a Benfica

Paris Saint Germain – Barcelona 4-0 (2-0). Gólszerzők: Di Maria (18., 55), Draxler (40.), Cavani (72.)

A duplázó Ángel di Maria volt a legjobb argentin játékos a PSG-Barcelona BL-nyolcaddöntő első mérkőzésén, annak ellenére, hogy a pályán volt honfitársa, Lionel Messi is, akit sokan a világ legjobb játékosának tartanak. Viszont sem Messi, sem a csapata nem alkotott maradandót, sőt, nyugodtan kijelenthető, gyakorlatilag kiesett a Bajnokok Ligájából. A ma látottak alapján nehéz elhinni, hogy a Barca ennek a párizsi csapatnak öt gólt rúgna a visszavágón. Más lett volna a helyzet, ha a végén Umtiti fejese után a kapufa nem segíti a párizsiakat, de hát a Fortuna már csak olyan, hogy mindig azok mellé áll, akik megérdemlik. Márpedig a PSG játékosai megérdemelték a segítséget, mert álomszép támadásokat vezettek akkor is, amikor a Barca kapuját vagy akkor, amikor a labdát birtokló katalán játékosokat rohamozták. Joggal ünnepelt a francia publikum. Ünnepelhették csapatuk fölényes, világraszóló diadalát, amely biztos, hogy aranybetűkkel kerül bejegyzésre a klub történelemkönyvébe. Ha ekkora előnyről nem jutnak tovább a párizsiak (5 góllal kellene kikapniuk), akkor megérdemelik majd, hogy egy világ röhögjön rajtuk. A Barcelonának a Milan, a Dinamo Kijev, a Valencia, a Clehsea és a Bayern München lőtt 4 gólt BL-meccsen…

Benfica – Borussia Dortmund 1-0 (0-0). Gólszerző: Mitroglou (48.)

Az első félidőben akár három gólt is szerezhetett volna, a másodikban pedig tizenegyest hibázott a dortmundiak legnagyobb sztárja, Aubameyang, így többek között az ő botrányos helyzetkihasználásnak köszönhetően is előnybe került a Benfica az egyenes kieséses szakasz első meccsén. A luzitánok az első félidőben többször is próbálkoztak átlövéssel, a gólhoz azonban egy pontrúgás kellett. Egy jobbról belőtt szöglet után a Benficában 500. meccsén pályára lépő Luisao csúsztatott kapura, a Németországban született Mitroglou elcsípte azt Bürki elől, majd pár méterről a kapuba kotorta. Perceken belül egyenlíthetett volna a Borussia, de a kezezésért megítélt tizenegyest Aubameyang középre lőtte, így Ederson hárítani tudott. Ez elég is volt Tuchel mesternek, aki négy perc múlva lecserélte a gabonit, de a helyére beálló Schürle sem tudott segíteni a németeken, így a portugálok várhatják előnyből a visszavágót.