2018. július 11. szerda 19:02  | Bíró Ádám

Európa Liga-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés:
Rabotnicki (macedón)-Budapest Honvéd FC 2-1 (1-1)

gólszerzők: P. Petkovszki (34.), Sarkoszki (60.), illetve Nagy G. (45+1.)
sárga lap: Herrera (95.), Sztjepanovics (96.), illetve Batik (88.)

Rabotnicki: Bozsinovszki - Stevic, Mitrev, Najdovszki, Herrera - Pejev, Stevanovic (Szadiki, 88.), Bopesu - Sarkoszki (F. Petkovszki, 71.), Sztjepanovics, P. Petkovszki (Chinedu, 79.)

Bp. Honvéd: Gróf - Batik, Kamber, Skvorc - Holender (Bamba, 86.), Gazdag, Vadócz, Nagy G., Uzoma (Kukoc, 72.) - Danilo, Lukács D. (Májer, 67.)

A nyáron jelentősen átalakuló Honvéd a macedón Rabotnicski Szkopje otthonában vendégeskedett az Európa-liga selejtezőjében. A meccs előtt az volt a legnagyobb kérdés, hogy Eppel és Lanzafame hiányában ki fog gólt szerezni a magyar csapatban. Supka Attila több nyári szerzeménynek is helyet szorított a kezdőben, többek között Batik és Vadócz is bizonyíthatott.

A 34. percben a macedón csapat Petkovski találatával szerezte meg a vezetést, de a szünetben 1-1 állt az eredményjelzőn, mivel az első félidő végén Nagy Gergő egy óriási bombagóllal vétette észre magát.

A második játékrészben újra a házigazda került előnybe, a 60. minutumban Sarkoszki ünnepelhetett. További gólt már nem láthatott a publikum, jelentős javulásra lesz szüksége a Honvédnak a visszavágóra. A dühös Honvéd-drukkerek a meccs végén ismét Hemingwaynek üzengettek nem túl szép rigmusokkal.

Sajnos a magyar csapatok idei európai szereplése eddig elég halovány, a Vidi döntetlenjét és a Honvéd vereségét sem lehet kitenni a kirakatba.