Pirózás miatt félbeszakadt Buffon 1000. meccse – VIDEÓ

Vb-selejtezők – A spanyolok és a horvátok sem hibáztak.

Péntek este kilenc vb-selejtező mérkőzést rendeztek Európa szerte. A D csoportban a szerbek Tbilisziben győzték le a grúzokat. Dusan Tadicsék korán hátrányba kerültek, de a Southampoton légiós az első félidő végén tizenegyesből egyenlített, majd a fordulás után két gólpasszt is kiosztott. Az osztrákok a hajrában gyűrték le a moldávokat, míg a csoport rangadóján, az Írország–Wales találkozón nem született gól.

D csoport

Grúzia–Szerbia 1–3 (Katcsarava 6., ill. Tadics 45. – 11-esből, Mitrovics 64., Gacinovics 86.)

Írország–Wales 0–0

Ausztria-Moldova 2-0 (Sabitzer 75., Harnik 90+1.)

Az állás: 1. Szerbia 11 pont (12-6) 2. Írország 11 (7-3), 3. Wales 7 (8-4), 4. Ausztria 7 (8-7), 5. Grúzia 2, 6. Moldova 1.

Soha nem látott kezdővel és formációval a portugálok ellen

A G csoportban a spanyolok Gijónban fogadták az izraelieket. Julen Lopetegui tanítványai mára az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert, majd a második játékrészben már csak a közönségnek futballoztak.

Gianluigi Buffon, az olasz válogatott legendás kapusa 1000. tétmérkőzésén lépett pályára az albánok ellen. Sokáig úgy tűnt, hogy örökre emlékezetes marad a fellépés, ugyanis a játékvezető az 58. percben nézőtéri rendbontás miatt félbeszakította a mérkőzést. Szerencsére a meccs bő tíz perc szünet után folytatódhatott. Az olaszok De Rossi tizenegyesével, és Immobile góljával behúzták a három pontot.

A csoport harmadik mérkőzésén a macedónok a Palermo támadója, Ilija Nestorovski főszereplésével háromgólos győzelmet arattak a liechtensteiniek fölött.

G csoport

Liechtenstein–Macedónia 0–3 (Nikolov 43., Nestorovski 68., 73.)

Olaszország–Albánia 2–0 (De Rossi 12.- tizenegyesből, Immobile 71.)

Spanyolország–Izrael 4–1 (David Silva 12., Vitolo 45+1, Diego Costa 51., Isco 88., ill. Refaelov 76.)

Az állás: 1. Spanyolország 13 pont (19-2), 2. Olaszország 13 (13-4), 3. Izrael 9 (9-9), 4. Albánia 9 (4-8), 5. Macedónia 3, 6. Liechtenstein.

Az I csoportban a törökök Cenk Tosun duplájával győzték le a finneket Antalyában. Az izlandiak Koszovóból távoztak három ponttal, míg a csoport rangadóján a horvátok Nikola Kalinic góljával győzték le az ukránokat Zágrábban.

I csoport

Törökország–Finnország 2–0 (Cenk Tosun 9., 13.)

Koszovó–Izland 1–2 (Nuhiu 53., ill. Sigurdarson 25., Sigurdsson 35.)

Horvátország–Ukrajna 1–0 (Kalinic 38.)

Az állás: 1. Horvátország 13 pont, 2. Izland 10, 3. Ukrajna 8 (7-4), 4. Törökország 8 (7-5), 5. Finnország 1 (3-8), 6. Koszovó 1 (2-14)