BL: Guardioláék karót kaptak franciából – VIDEÓ

Európa – Az Atlético kapusa az év védéseivel rukkolt elő.

AS Monaco–Manchester City 3–1

A franciák már az első perctől kezdve világossá tették, hogy komolyan gondolják a kétgólos hátrány ledolgozását. A Radamel Falcao nélkül rohamozó franciák a kezdő sípszó után egyből rohamra indultak. A 7. percben Willy Caballero még óriási bravúrral hárította Kylian Mbappé ziccerét, egy perccel később viszont már tehetetlen volt, amikor egy szélről belőtt labdát belsőzött a kapuba a 18 éves támadó (1-0). A 29. perce ledolgozta a hátrányát és már továbbjutásra állt a Monaco. Mbappé tartotta meg a labdát egy 40 méteres sprint után, majd az akciót követő Mendy centerezett középre balról, és a második hullámban érkező Fabinho magabiztosan a kapuba belsőzött (2-0).

A második félidőt, ahogyan az várható volt a City kezdte aktívabban. Az első komoly helyzetre az 57. percig kellett várni: De Bruyne remek kiugratása után Sterling került ziccerbe, viszont éles szögből nem vállalta a befejezést, inkább Agüerónak passzolt, azonban az utolsó pillanatban mentettek az argentin csatár elől. A 62. percben Leroy Sané húzott el a baloldalon, betört a büntetőterületre, majd a középen érkező Agüeróhoz centerezett, azonban a City támadója hat méterről jócskán fölé pörgetett. A 65. percben David Silva átadása után került ziccerbe Agüero, de a Monaco kapusa, Subasic lábbal hárítani tudott.

A 71. percben góllá érlett a City fölé: Sterling húzott befelé jobb oldalról, majd ballal a hosszú alsóba tekert, Subasic védeni tudott, de az érkező Sané közelről a léc alá belsőzött (2-1). A 77. percben ismét továbbjutást érő gólt szerzett a Monaco: Lemar jobbról elvégzett szabadrúgására Bakayoko robbant be és védhetetlenül fejelt a kapu bal oldalába (3-1). Az utolsó húsz percben a Manchester City becsülettel hajtott a továbbjutásért, de Pep Guardiola tanítványai már nem tudtak komoly helyzetet kialakítani. Ezzel megszületett a Bajnokok Ligája nyolcaddöntők legnagyobb meglepetése: a világ egyik leggazdagabb csapata, a tavalyi elődöntős Manchester City búcsúzott a sorozattól.

AS Monaco–Manchester City 3–1 (Továbbjutott a Monaco 6-6-os összesítéssel, idegenben rúgott góllal)

G.: Mbappé (8.), Fabinho (29.), Bakayoko (77.) ill. Sané (71.)

Monaco: Subasic – Sidibé, Jemerson, Raggi (Touré, 70.), Mendy – Silva, Bakayoko, Fabinho, Lemar – Germain (Dirar, 90.), Mbappé (Moutinho, 81.).

Manchester City: Caballero – Sagna, Stones, Kolarov, Clichy (Iheanacho, 84.) – Fernandinho, Sterling, Silva, De Bruyne, Sané – Agüero.

Sárga lap: Bakayoko (59.), Germain (89.), Lemar (90+2.), ill. Sagna (11.), De Bruyne (58.), Sterling (75.)

A szerdai nap másik nyolcaddöntőjén az Atlético Madrid 0-0-s döntetlent játszott a Leverkusennel a Vicente Calderón Stadionban, így 4-2-es összesítéssel bejutott a legjobb nyolc közé.

Az első mérkőzésen gyakorlatilag eldőlt az Atlético Madrid – Leverkusen BL-nyolcaddöntős párharc: a "Matracosok" Németországban remek játékkal győztek 4-2-re. Ennek megfelelően egyértelmű hazai továbbjutásra lehetett számítani a visszavágón a Vicente Calderónban – ám a Bayer nem adta olyan könnyen magát.

Sőt, sokszor jóval aktívabb volt ellenfelénél. Az első játékrészben a Kevin Volland, Javier Hernandez, Julian Brandt hármas remekül mozgott, olykor-olykor meglephette volna az Atlétit, akik szintén eldönthették volna a találkozót Antoine Griezmann és Ángel Correa révén.

Hiába a helyzetek, a mérkőzés inkább a két kapusról szólt: mind Bernd Leno, mind Jan Oblak remekelt. A szlovén kapus – megkockáztatjuk – az év védését mutatta be a 68. percben, amikor zsinórban háromszor hárított óriásit öt másodpercen belül. Végül 0-0-s döntetlen született, így az Atlético simán masírozott a negyeddöntőbe – reménykedve várhatja a pénteki sorsolást.

Atlético Madrid–Bayer Leverkusen 0–0 (Továbbjutott az Atlético 4-2-es összesítéssel)

Atlético: Oblak – Vrsaljko, Godín, Giménez, Lucas – Saúl, Thomas, Koke, Carrasco (Savic, 71.) – Griezmann, Correa (Gaintan, 65.).

Leverkusen: Leno – Hilbert, Jedvaj, Dragovic, Wendell – Baumgartlinger, Kampl – Bellarabi, Volland (Aranguiz, 88.), Brandt (Bailey, 78.) – Chicharito (Mehmedi, 81.).

Sárga lap: Gimenez (66.), Gaitan (89.), ill. Jedvaj (64.), Baumgartlinger (71.)