Beszámoló a csütörtöki Európa Liga-meccsekről

Európa – Ibra horrorsérülést szenvedett. Tíz emberrel tett csodát az Ajax.

Csütörtök este kialakult a legjobb négy mezőnye az Európa Ligában. Három negyeddöntő is hosszabbításba torkollott, egyedül a Genk-Celta Vigo párharc dőlt el a rendes játékidőben. Az Ajax és a Manchester United a ráadásban döntött, míg a Besiktas–Lyon összecsapásnak tizenegyes párbaj vetett véget.

A Celta Vigo 1-1-es idegenbeli döntetlenjével összesítésben 4–3-mal búcsúztatta a Genket, és jutott be elsőként az elődöntőbe.

Rekop Gyuri az nb1.hu-nak: a Nicaraguai dohány a legjobb – NB1.hu

A Manchester United jól kezdett az Anderlecht ellen, Mkhitaryan révén már a meccs elején vezetést szerzett, azonban Hanni még az első félidőben kiegyenlített, megszerezve a belga csapat kulcsfontosságú idegenben rúgott gólját. A fordulás után a Vörös Ördögök irányították a meccset, de Zlatan Imbrahimovic sorra puskázta el a helyzeteit, ráadásul a lefújás előtt súlyosnak tűnő sérülést is szenvedett. A hosszabbításban Marcus Rashford gyönyörű egyéni villanása után megnyerte a meccset a United.

Így szenvedett horrorsérülést Ibrahimovic – VIDEÓ

Az Ajax kétgólos előnnyel utazott Gelsenkirchenbe, és úgy tűnt meg is őrzik azt a Schlake otthonában, azonban az 53. és az 56. percben is gólt szereztek a hazaiak, előbb Goretzka, majd Burgstaller találta be, így máris egál volt a párharcban. A 80. percben ráadásul megfogyatkoztak a hollandok, miután Veltmant második sárga lappal kiállította a játékvezető. A ráadásban úgy tűnt, eldönti a meccset az emberelőnyben játszó Schlake, ugyanis a 101. percben Caligiuri is betalált, azonban a hollandok Viergever komikus találatával szépítettek, majd a 120. percben Younes gyönyörű egyéni alakítása is gólt eredményezett.

A Besiktas Talisca góljával szerezte meg a vezetést a Lyon ellen, azonban a francia gólkirály Lacazette még az első játékrészben egalizálni tudott. A fordulás után ismét a török csapat játékosa villant, amire a francia csatár csak egy kapufával tudott válaszolni a 89. percben, így jöhetett a hosszabbítás, majd a tizenegyes párbaj, amit a Lyon bírt jobban idegekkel.

Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók:

Besiktas (török)-Olympique Lyon (francia) 2-1 (1-1, 2-1, 2-1) – 11-esekkel: 6-7

G.: Talisca (27., 58.), ill. Lacazette (35.)

(Továbbjutott a Lyon 3-3-as összesítéssel, tizenegyesekkel)

Schalke 04 (német)-Ajax Amsterdam (holland) 3-2 (0-0, 2-0, 3-0) – hosszabbítás után

G.: Goretzka (53.), Burgstaller (56.), Caligiuri (101.), ill. Viergever (111.), Younes (120.)

K.: Veltman (80.)

(Továbbjutott az Ajax 4-3-as összesítéssel)

Genk (belga)-Celta Vigo (spanyol) 1-1 (0-0)

G.: Trossard (68.), ill. Sisto (64.)

(Továbbjutott a Celte Vigo 4-3-as összesítéssel)

Manchester United (angol)-RSC Anderlecht (belga) 2-1 (1-1, 1-1, 1-1) – hosszabbítás után

G.: Mkhitaryan (10.), Rashford (107.), ill. Hanni (32.)

(Továbbjutott a Manchester United 3-2-es összesítéssel)