MK: Ugrai villanása elég volt, de döcögött a DVTK gépezete

Albertirsa – A Mezőkövesd ellen több kell majd a Diósgyőrtől.

Ceglédi VSE–DVTK 0–1

A DVTK kezdte jobban a mérkőzést, igaz komoly helyzetet az első tíz percben nem sikerült kialakítania. Az első veszélyes megmozdulás egy szöglet után adódott, azonban a friss szerzemény, Busai Attila lekésett a hosszú oldalon Jagodinskis megcsúsztatott fejeséről. Negyed óra után a hazaiak is megvillantak, Antal Botondnak kellett vetődve fognia Albert távoli lövését. A 21. percben Nono jobb oldali szögletét Lipták csúsztatta kapura, Mursits azonban kitolta a labdát. A 26. percben Ugrai Roland góljával megszerezte a vezetést a Diósgyőr. A miskolci támadó egy lecsorgó labdát lőtt kapásból, 11 méterről a bal alsó sarokba (0-1). A 32. percben növelhette volna előnyét a DVTK, de Ugrai 14 méteres tekerését Mursits kitornázta a bal felső sarokból.

Csányi elmondta, mikor térhetnek vissza a szurkolók – NB1.hu

A második félidő nem kezdődött őrült iramban. A középkezdés után Elek Ákos kísérletezett távolról, de nem talált kaput. A következő helyzetecskére az 57. percig kellett várni, ekkor Nemes bal oldali beadása kanyarodott veszélyesen a kapu mellé. A 60. perc Fröhlich próbálkozott 19 méterről, de nem találta el a diósgyőri kaput. A 70. percben Fülöp bal oldali szögletét Mursits a léc alól tolta ki, majd Jagidinskis lőtt fordulásból a jobb alsó mellé. A 77. percben Busai kapott kiugratást, éles szögből keményen lőtt, de Mursits leért a hosszú sarokba tartó labdára. A 84. percben Eperjesi szöglettel felérő bedobása után a lecsorgó labdát Dausvili 21 méterről lőtte a jobb oldali kapufa mellé. Az utolsó percekben már nem adódott komoly helyzet, igaz a Cegléd elkezdett rohamozni, de veszélyt nem tudott jelenteni Antal Botond kapujára.