MK: A Kövesd kiszenvedte a továbbjutást a sereghajtó otthonában

Gyirmót – Urbányi István csapata az utolsó percig meccsben volt.

A Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágó mérkőzésén az NB I-es sereghajtó Gyirmót fogadta az 5. helyen álló Mezőkövesdet. A hazaiak bizakodva várhatták az összecsapást, mivel hétvégén idegen szereztek pontot a Vasas ellen, míg Tomiszláv Szivics csapata egy ötösbe szaladt bele Pakson. A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, Madarász lövése megadta az alaphangot, de Dombó bravúrral védeni tudott. A 18. percben Molnár Gábor szabadrúgását védte a gyirmóti kapus, Rusák Edvárd, majd három perccel később Hudák fejese után is bemutatott egy bravúrt. A félidőt Madarász foglalta keretbe, de lövését ezúttal is fogni tudta Dombó Dávid.

Élő közvetítés a Magyar Kupa szerdai meccseiről – NB1.hu

A fordulás után Urbányi István pályára küldte a frissen szerződtetett ukrán támadót, Olekszej Antonovot, de a vezetést a vendégek szerezték meg a 63. percben: Strestik jobb oldali szöglete után Hudák fejelt 10 méterről a gyirmóti kapu jobb oldalába (0-1). A 73. percben Simon András adott remek labdát Antonovnak, de az ukrán támadó ígéretes ziccerbe nem tudta átvenni a labdát. Két perccel később egyenlített a Gyirmót. Achim beadása után a gólszerző Hudák könyökölte le Novák Csanádot. A büntetőt Simon András magabiztosan lőtte a kapu bal oldalába (1-1). Tíz perccel a vége előtt Veselinovic fordult le védőjéről, azonban a kapu jobb alsó sarkába tartó lövését Rusák hatalmas bravúrral ütötte oldalra. A lefújás előtt két perccel megszerezhette volna a továbbjutást érő gólt a Gyirmót: Présinger jobb oldali szöglete után Novák tudott fejeli, de Dombó hatalmas bravúrral hárított. A hosszabbításban Novák válhatott volna ismét hőssé, de Antonov beadás után centikkel a jobb kapufa mellé csúsztatott. Ezzel maradt az 1-1-es végeredmény, ami az idegenben lőtt gólnak köszönhetően a Mezőkövesd továbbjutását jelentette.