Magyar Kupa: győztes gólt lőtt Dárdai volt Bundesliga-játékosa – eredmények

Szoros volt a Honvéd és a Vidi meccse.

A Magyar Kupa nyolcaddöntőinek az odavágói közül 4 mérkőzést is kora délután rendeztek meg. Mint ismeretes, a Loki tegnap este 3-2-re nyert Ajkán.

Duna Aszfalt Tiszakécske (NB II)–Budapest Honvéd 0–1 (Ben-Hatira 35.)
Az NB I-es csapatok közül a Honvéd Tiszakécskén nyert, méghozzá a nemrég igazolt Enisz Ben-Hatira góljával, aki korábban a Herthában Dárdai Pál játékosa volt, de a botrányai miatt kirúgta a magyar válogatott volt szövetségi kapitánya. A kispestiek a legvégén még kapufát is lőttek. További részletek a linkre kattintva érhetőek el

Taksony (NB III)–Mol Vidi FC 0–1 (Hodzic 78.)
A bajnoki címvédő Vidi a Taksony vendége volt Dunaharasztiban, nagy rohamokkal kezdett, de nem talált a kapuba az első félidőben. Fordulás után viszont a kapusának, Tujvelnek is kellett védéseket bemutatnia. Hodzic viszont, gyors kontra végén, megszerezte a győztes gólt a 78. percben. A hazaiak kapusa, Ivancsics, földöntúli bravúrokat mutatott be. További részletek a linkre kattintva érhetőek el

Puskás Akadémia FC-Paksi FC 1-2 (0-1) (Radó 49., ill. Egerszegi 11., Hahn 87. – 11-esből)
Gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést a vendégek, és Egerszegi révén már a 11. percben megszerezték a vezetést. Az első játékrész hátralévő részében hiába volt fölényben a Puskás Akadémia, nem tudtak gólt szerezni. A fordulás után viszont Radó gyorsan egyenlíteni tudott. Már-Már azt hihette a publikum, hogy döntetlennel várhatja a két élvonalbeli csapat a visszavágót, de Simon Andrást buktatták a hazaiak, és Hahn magabiztosan beállította a végeredményt. További részletek a linkre kattintva érhetőek

Mezőkövesd–Szombathelyi Haladás 0-0
Mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei, hogy döntésre vigyék a találkozót. Nagy iramban kezdtek a csapatok, kiegyenlített mezőnyjátékot láthattak a szurkolók. Egyik csapat sem tudott igazi mezőnyfölényt kiharcolni az első játékrészben, a másodikban inkább a hazaiak domináltak.További részletek a linkre kattintva érhetőek

Budaörs (NB II)–Kaposvári Rákóczi (NB II) 2–1 (Stieber A. 35., 11-esből, Sajbán Miklós 78., ill. Rajczi 90.)
A Budaörs és a Soroksár nagy riválisa egymásnak a másodosztályban, Bognár György csapata foghatja a fejét, hogy Waltner Róbert játékosai kiegyenlítettek a legvégén, méghozzá a volt újpesti közönségkedvenc, Rajczi Péter góljával.

Soroksár (NB II)–Andráshida (NB III) 3–2 (Lőrinczy 9., Erdélyi 47., 65., ill. Fábián K. 26., 34.)
Lipcsei Péter másodosztályú csapata megizzadt a harmadosztályú Andráshida ellen, olyannyira, hogy a vendégek 1-0-s hátrányból fordítottak 2-1-re, de a hazaik végül megszerezték a győzelmet.

18.00: Ferencváros–Kisvárda (Tv: M4 Sport)