Fiatal titánja segítségével szárnyal tovább a Videoton

Dabas - Nem volt kérdés.

A vidi.hu beszámolóját a Dabas-Videoton kupamérkőzésről változtatás nélkül közöljük.

Csapatunk a Magyar Kupa második főtáblás fordulójában az FC Dabas ellen a legjobb 32 közé jutásért küzdött idegenben. A találkozóra kijelölt meccskeretből az egészségesek közül csak Juhász Roland maradt ki, aki a helyszínen szurkolt a csapatnak.

Az első kisebb lehetőségre az 5. percben került sor, amikor Fiola fejese kerülte el a hazai kaput. A 21. percben már nagyon közel kerültünk a gólhoz, amikor a dabasi védők elhibáztak egy passzt, de Scsepovics közelről ekkor még Scheilinger kapusba lőtt, ám másodpercekkel később megszületett a vezető találat.
A 22. percben Tamás beadását Lazovics tette Scsepovics elé, támadónk pedig magabiztosan lőtt a bal alsóba (0-1).
Négy perccel később Scsepovics lőtt fölé 16 méterről, majd a 36. minutumban megvillant a hazai együttes is: Fitos emelt Erőshöz, aki közelről még elpiszkálta a labdát, de Horváthról szögletre gurult a játékszer.
A 38. percben talán a mérkőzés legszebb találata született, amikor egy erős passzt Lazovics leheletfinoman, sarokkal pörgetett tovább Szabónak. A védő nem érte el a labdát, fiatal szélsőnk pedig ballal gyönyörűen helyezett a jobb felsőbe (0-2).
Alighogy folytatódott a mérkőzés, máris újabb gólt értünk el. Lazovics forgolódott, majd keresztbe játszott,ketten elengedték, Tamás pedig üresen érkezett és lendületből, erősen, laposan lőtt a kapu közepébe (0-3).

A második félidőre magabiztos előnnyel fordultunk, a szünetben pedig kettőt is cserélt Marko Nikolics vezetőedző: Pátkai és Scsepovics helyére Tóth Bence, valamint Bolla Bendegúz állt be. A 48. percben Makrai kis híján bepiszkált kapunkba egy szögletet, majd Földes próbálkozott fejjel, ezt Horváth ütötte el.
A következő percekben rengeteg támadást vezettünk a széleken, többek között Bolla és Lazovics beadása is kevéssel ment el a társ mellett vagy fölött. Az 54. percben a félidőben beállt Sándli csapott le Mocsi labdájára és 17 méterről kevéssel tévesztett célt, majd Lazovics is hasonló távolságból bombázott fölé. A 65. minutumban Suljic is lehetőséget kapott, Fiolát váltotta. A cseréket követően így alakult át felállásunk: Horváth T. – Nego, Mocsi, Tóth B., Tamás – Bolla, Szolnoki, Suljic – Lazovics – Géresi.
Az utolsó percekig Szabó egy, Bolla két lehetőséget puskázott el, majd a hosszabbítás utolsó momentumaként Lazovics forgatta meg védőjét és Scheilinger kapust, utóbbi pedig végül szabálytalankodott vele. A megítélt büntetőt szerb támadónk átengedte Szabónak, aki magabiztosan értékesítette is, így már négygólos a sorozatban (0-4). A gól után a játékvezető véget vetett az összecsapásnak.

4-0-s győzelemmel jutottunk a Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé. Legközelebb szombaton lépünk pályára, akkor az OTP Bank Ligában az Újpest vendégei leszünk.