A Fradinak gólt ollózó helyett beálló tini volt a Loki nyerőembere

FC Ajka – DVSC 2-3 (0-0)
Ajka, 2500 néző. Vezette: Bogár (Becséry, Baghy)
FC Ajka: Horváth D. – Köles, Pákai (Csaba 85.), Kovács G., Csemer – Illés (Molnár 77.), Csizmadia, Nagy E. (Pavlitzky 72.), Kenderes, Horváth P. – Nagy K.
DVSC: Kosicky – Cikos, Kinyik, Mészáros, Barna – Damásdi (Bárány 81.), Pávkovics, Kuti, Nagy K. (Jovanovic 55.) – Takács T., Zsóri (Pintér 65.)
Gól: 0-1 Takács (59.), 1-1 Illés (60.), 1-2 Kuti (66.), 2-2 Kenderes (73.), 2-3 Pintér (91.)
Sárga lap: Damásdi (49.), Kenderes (55.), Kinyik (56.)

Nem hiába írtunk külön az Ajkáról reggel, amikor a Magyar Kupa legjobb 16 csapatának a kezdődő küzdelemsorozatait vezettük fel. Az Ajka volt ugyanis az egyetlen NB-s csapat, mely a bajnokságban és a kupában sem kapott még ki eddig, ráadásul az MK-ban az élvonalbeli MTK-t búcsúztatta az előző körben.

Schindler Szabolcs csapata most sem okozott csalódást, annak ellenére, hogy 3-2-es győzelmet ért el a DVSC az első mérkőzésen. Olyan találkozót játszott a két gárda, mely végig élvezetes, lüktető és fordulatos volt.

Ha reálisan értékelnek (majd) a szakvezetők és a főszereplők, akkor arról értekeznek, hogy igazságos lett volna a döntetlen.

A Loki – és ez persze érthető – nem azzal a csapattal állt fel, mint szombaton, amikor hatalmas meccsen verte meg 2-1-re az NB I listavezetőjét, a Ferencvárost. Annak a meccsnek a hőse, a 93. percben az év gólját ollózó Zsóri Dániel ma kezdett, voltak ziccerei is, de nem talált be a kapuba.

Az Ajka végig egyenrangú ellenfél volt, ráadásul szép gólok is voltak a találkozón. A hazaiak kétszer is egyenlítettek, de a DVSC, akárcsak a bajnokin az FTC ellen, ismét szerzett gólt a legutolsó pillanatban, így előnyre tett szert a Debrecenben megrendezendő visszavágóra, melyet február 26-án rendeznek majd meg.

Az első gólnál Takács az alapvonalról, jobbról lőtt a hosszúba, majd 1 perccel később Illés, jobb oldali beadás után 6 méterről sarkalt a kapuba – ezzel lett 1-1. Utána Kuti 16 méterről lőtte szét a felső sarkot, majd Kenderes megpattanó, 18 méteres lövésének köszönhetően ismét egalizáltak a hazaiak. A 91. percben Pintér Ádám döntötte el a meccset szabadrúgásból tekert a kapuba. Pintér 17 éves, először szerepelt a felnőtt csapatban.

Az pedig, hogy Herczeg András, a DVSC vezetőedzője a Fradi ellen győztes gólt szerző Zóri helyére küldte be a pályára, túlságosan is meseszerű ahhoz, hogy igaz legyen.