Élő közvetítés: Videoton-FTC – MK-döntő!

Budapest - A második félidőben megállíthatatlan volt a Fradi.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, felröppentek olyan hírek, hogy a Budapest irányába tartó vihar elsöpörheti a Magyar Kupa döntőjét. Nos, egyre inkább úgy tűnik, hogy az időjárás megkegyelmezett a magyar futball szerelmeseinek, és a két finalista, a Videoton és a Ferencváros egymásnak feszülhet 20 órától a Groupama Arénában.

fotó: mlsz.hu

A legfrissebb hírek pedig már a kezdőcsapatokról szólnak. A két külföldi edző közül, Thomas Doll (FTC) húzta a váratlanabbat, hiszen az U20-as világbajnokságra készülő, 19 éves Nagy Ádámot a kezdőbe jelölte a német tréner. Míg kollégája, Joan Carrillo meglepetés nélkül állította össze a Vidi legerősebb tizenegyét, így természetesen ott lesz a kezdő sípszó elhangzásakor az a Nikolics Nemanja is, aki mint kiderült, csak havi 20 ezer eurós fizetésért hosszabbított volna Székesfehérváron.

A honlapunk esélylatolgatásáról itt olvashatsz!  Magyar Kupa, Döntő Videoton–Ferencváros 0-4 (0-0)G.: Varga R. (54.), Batik (60.), Lamah (69.), Szolnoki (86. – öngól)Budapest, Groupama Aréna, 20.00 (tv: Duna)Játékvezető: Iványi ZoltánSárga lap: Oliveira (33.), Juhász (44.), Calatayud (61.), ill., Batik (13.), Gera (67.) 1. perc – Elkezdődött a 75. Magyar Kupa döntő. A Fradi tiszta fehérben, a Videoton piros mezben, kék nadrágban lépett pályára. Nagyszerű hangulatban a Videoton kezdte a találkozót!   5. perc – Kiegyenlített a meccset egy Fradi-helyzet töri meg: Böde jobb oldali beadása után Simon Ádám mentett az ötösön Varga Roland elől!    11. perc – Nikolics tesztelte Dibusz képességeit, de a Fradi hálóőre védte a támadó 15 méteres, lapos lövését. 17. perc – Oliveira passzol Nikolicshoz, aki nem sokat gondolkozott, majd lőtt15 méterről, de végül csak szöglet lett.   20. perc – Böde csúsztatta meg két Vidi-védő között a labdát, ami így pont jó lett a jobb oldalon nyargaló Varga Rolandnak. A támadó egy pattanás után tüzelt, de kaput nem talált.  21. perc – Alig van üresjárat! Most Gyurcsó ugrott ki ziccerbe, de Dibusz eszén nem tudott túljárni. 23. perc – Iványi Zoltán les állás miatt állítja meg a kiugró Lamah-t, rosszul tette a játékvezető, mert nem volt az… 26. perc – Nikolics került most szembe Dibusszal, ugyan kicselezte a Fradi kapusát a támadó, de túlságosan kisodródott, így nem volt esélye a tökéletes befejezésre.   fotó: vidi.hu 35. perc – Lamah-t először Vinícius majd egy pillanattal később Stopira állítja meg ígéretes lehetőségben. 40. perc – Kissé meglepő, de az elmúlt percek komoly helyzet nélkül teltek el. Ettől függetlenül jó a meccs! 44. perc – Egy bedobás után Gera elé pattan a labda, a veterán középpályás kapásból előtte az orra elé hulló labdát, de kicsit eltörte azt, így Calatayudnak nem volt dolga. 45. perc – Vége az első félidőnek. 46. perc – Folytatódik a döntő! 47. perc – Gyors, formás Vidi-helyzet, Dibusz-védés! Így kezdődik a második félidő. A Fradi kapusa eddig ihletett formában véd, most Oliveira nem tudta bevenni a kapuját. Marad a 0-0! 53. perc – Gera passzol a jobb oldalon érkező Varga Roland elé, a szélső egy átvétel után centerez, de a Vidi védői kirúgjál az berobbanó Lamah elől. 54. perc – Vezet a Fradi! Az FTC is megmutatta, hogy tud szép akciót vezetni, de a zöld-fehérek be is tudtak fejezni! Ramírez ívelt át balról a hosszún érkező Varga Roland fejére, aki nagyon magasra rugaszkodva a kapuba bólint (talán még Böde beleért a gólvonal elé). 0-1! 55. perc – Ömlik az eső, és olykor villámlik is…  fotó: vidi.hu  59. perc – Már 2-0 a Fradinak! Lamah került sokadszorra ziccerbe, de Calatayud véd, azonban a szögleti utáni szituációból Varga Roland centerezésébe beleér Batik Bence és megtéveszti Calatayudot, a labda pedig begurul a Vidi kapujába. 0-2! 69. perc – Eldőlt??!! Hárommal vezet a Fradi miután Lamah egy remek Böde-beadás után fejjel volt eredményes. 3-0! 77. perc – Stopira távoli lövése veszélytelenül zúg el Dibusz kapuja mellett.  87. perc – Ott a kegyelemdöfés! Varga Roland volt lendületes a jobb oldalon, beadása az ötösön menteni igyekvő Szolnoki lábáról saját kapujába pattogott. 0-4! 92. perc – Vége a döntőnek! Kupagyőztes, 21. alkalommal a Ferencváros!  Videoton: Calatayud – Szolnoki, Juhász, Vinícius, Stopira – Sándor, Simon (Trebotic 62.) – Gyurcsó, Kovács I. (Feczesin 72.), F. Oliveira (Álvarez 62.) – Nikolics.FTC: Dibusz – Dilaver, Pavlovic, Batik, Ramírez (Bönig 87.) – Gera (Csukics 88.), Somália, Nagy Á. (Gyömbér 70.) – Varga R., Böde, Lamah.