videós tartalomLégiósainkVadócz KrisztiánNikolics Nemanja

Kalmár irányított, Sallai betalált, Lang végig játszott

NB1.hu - 2017. március 19. vasárnap 21:33
Világ – Így szerepeltek légiósaink a vasárnapi meccseken. Frissül!

A dán bajnokság 26. fordulójában Kalmár Zsolt a Bröndby kezdőjében kapott helyet a Lyngby ellen 3-2-re megnyert mérkőzésen. A hétszeres magyar válogatott játékos a két támadó mögött futballozott, 78 percet töltött a pályán és végig veszélyesen futballozott. Klubja továbbra is a második helyen áll a Superligában.

A francia bajnokság 30. fordulójában a Lang Ádámmal felálló Dijon hazai pályán szenvedett 1-0-ás vereséget a St. Etienne-től. A válogatott hátvéd végigjátszotta a meccset, klubja a 17. helyen áll a bajnokságban, azonos pontszámmal a 18. osztályozós pozícióban lévő Nancyval.

A Palermo Sallai Roland góljával vezetett Udinében, végül mégis simán, 4-1-re kikapott. A vasárnap esti találkozón a magyar válogatott támadó - aki ott van Bernd Storck Portugáliába utazó keretében - a 12. percben talált a kapuba, első gólját szerezve ezzel a szicíliai csapat színeiben.

Az Udinese az első félidő hajrájában egyenlített, majd a másodikban még három gólt szerzett. A 74. perctől - amikor már 3-1 volt az állás - a vendégegyüttes emberhátrányban játszott. Sallai végig a pályán volt. A Palermo másik magyarja, Balogh Norbert a 65. percben - 2-1-nél - állt be.

A Hong Kong-i bajnokság 18. fordulójában a a Vadócz Krisztiánnal felálló Kitchee kiütéses 5-1-es győzelmet aratott a Hong Kong Rangers fölött. A 40-szeres magyar válogatott középpályás végigjátszotta a mérkőzést, ráadásul a harmadik percben az ő találata nyitotta meg a gólok sorozatát. A 31 éves játékos a hatodik mérkőzését játszotta új csapatában, a Kitchee a második helyen áll a Premier League-ben.

Az amerikai bajnokság 3. fordulójában Nikolics Nemanja csapata, a Chicago Fire az Atlanta Unitedhez látogatott. A ligához frissen csatlakozó, Gerardo Martino egykori Barca-edző vezette klub hamar lelépte ellenfelét: már a 4. minutumban vezetést szerzett, ráadásul tíz perc után emberelőnybe került. Nikolics a 79. percig volt a pályán, a végeredmény súlyos, 4-0-s vereség lett, ami őket illeti.

Sallói Dániel a kispadról nézte végig, ahogy csapata, a Sporting Kansas City 2-1-re verte a San José Earthquakest. A Kansas második gólját érdemes megnézni az alábbi videón: a vendégek kapusa, David Bingham óriásit hibázott.