U18: Jobbak vagyunk a szlovákoknál is

NB1.hu - 2017. május 20. szombat 06:27
Kína - Második mérkőzésüket is megnyerték a magyar fiatalok.
Kép forrása: mlsz.hu

Második mérkőzését is megnyerte a kínai Csengduban rendezett Panda Kupán a magyar U18-as válogatott, az mlsz.hu beszámolója szerint ezúttal a szlovákokat győztük le 3-0-ra.

Nagy tempóban kezdődött a találkozó, és a mérkőzés első félidejében egyértelműen a magyar csapat domináltés 28. percben már a befejezés is pontos volt, egy kombinatív támadás végén megszereztük a vezetést: Bévárdi Zsombor indította Kisari Tibort, ő lekészítette a labdát az érkező Szabó Máténak, aki kilőtte a bal alsó sarkot (1-0). A gól után is a magyar válogatott irányított, és még a szünet előtt megdupláztuk az előnyünket, egy begyakorolt szabadrúgásból Kiss Balázs fejelte a hálóba a jobbról belőtt labdát (2-0).

A második félidőben a szlovákok nagy erőket mozgósítottak a gólszerzés érdekében, ekkor már ők birtokolták többet a labdát, de szervezetten, fegyelmezetten védekeztünk, ezért helyzetig sem jutott el az ellenfél. A magyar kontrák viszont életveszélyesek voltak, és a 82. percben egy ellentámadásból megszereztük a harmadik gólunkat is: egy szlovák szöglet után labdát szereztünk, Stoiacovici Dávid pedig egy 60 méteres szóló végén a hálóba lőtt (3-0), beállítva a végeredményt.

A két eddig siker után a tornagyőzelem már valószínűleg akkor is meglenne, ha vereséggel zárnánk Irán ellen, de a válogatott célja, hogy a vasárnapi találkozót is három ponttal zárja.

- A mai mérkőzésen nagyon jól játszottunk, főleg az első félidőben. Szép gólokat lőttünk, és a meccs során végig erősek voltunk taktikailag, mindkét játékrészben egységesen futballoztunk. Fizikálisan is felnőttünk a feladathoz, jobban akartuk a győzelmet, mint a szlovákok. A teljes stábnak jár a gratuláció, mindenki hozzátette a maga részét a sikerhez. Természetesen nem állunk le, a következő feladat, hogy a torna utolsó meccsén, Irán ellen is hasonlóan sikeresek legyünk - nyilatkozta a találkozó után Marcus Jahn.