Távolodtunk a „kiesőktől” és a „továbbjutóktól” is – VIDEÓ

Budapest - Ki(k)nek jó, hogy döntetlen lett a magyar-görög? VIDEÓ

Az UEFA sajtóosztályának a magyarországi munkatársa megmondta a tutit honlapunknak a mérkőzés előtt. A sajtóteremben ugyanis arról beszélgettek a zsurnaliszták, hogy akár sokgólos is lehet a mérkőzés, mert a Görögországnak, hiába játszik idegenben, muszáj lesz támadnia mivel eddig csak egy pontot szerezett a csoportban. Emberünk viszont azt súgta a fülünkbe, beszélt a meccs előtt a görögökkel, akik azt mondták neki, hogy az új kapitányuk, Sergio Markarian, inkább a védekezés híve. Egyik csapat sem próbálta elrohanni a mérkőzés elejét, de az látszott az első percekben, hogy a hellének szeretnék, ha náluk lenne többet a labda. Elképzelésüket megvalósították, de többnyire a saját térfelükön. Viszont egyszer-kétszer eljutottak a tizenhatosunkra, egy-két egyéni villanásnak és beadásnak köszönhetően, de ziccerük nem volt. Nem úgy, mint nekünk. Dzsudzsák még átlövésből vette célba a jobb alsó sarkot a 20. percben (Karnezis bravúrral védett), de pár pillanattal később, Szalai beadása után, Gera hatalmas helyzetbe került, kár, hogy az átvétel után a védők szorításából fölé lőtt. A szünetig még volt egy-egy lövés (a mieink közül Stieber próbálkozott), de az első félidőben nem esett gól, ami jogos, hiszen egyenlő erők küzdelmét láthattuk, szervezett védelmekkel, magabiztos kapusokkal, halványabb támadójátékkal.   Fordulás után egyből eszünkbe jutott a meccs előtt „kapott füles”, annyi helyzete volt Görögországnak öt perc alatt. Fetfatzidis volt a leginkább elemében, aki már az első félidőben is többször ficánkolt. Egy órája ment a meccs, amikor a közönség harcolásra szólította föl a magyar válogatott játékosait.  A hajrá közeledtével Szalai helyére Nikolics érkezett, ez tudatos változtatás volt, míg az Elek-Pintér váltást a kényszer szülte, előbbi sérülése miatt. A frissítés gondolata jogos volt, mert a vendégek egyre közelebb jártak ahhoz, hogy megszerezzék a vezetést. Szerencsére azonban sikerült rendezni a sorokat, így a két szélen, elsősorban Dzsudzsáknak és Stiebernek köszönhetően, támadásokat tudtunk vezetni. Pintér átlövésekor jártunk a legközelebb a gólhoz a 87. percben, majd Nikolics közeli lövésénél, pár pillanattal később. Az eredmény azonban már nem változott, így vegyes érzésekkel vonulhattak le a játékosok a pályáról. A görögök talán már minden esélyüket elveszítették a továbbjutásra, míg a pótselejtezőre maradt sanszuk, ami viszont minket jobban érdekel az a mi sorsunk. A csoport többi meccsének az eredményei úgy alakultak, hogy kissé biztosabban  őrizzük a harmadik helyünket a döntetlennek köszönhetően, de távolodtunk az első két helytől, ami viszont nem a legjobb. S. Z. Magyarország-Görögország 0-0 A részletes tudósítás a linkre kattintva olvasható [video:https://youtu.be/WKxADaoYOO0 width:610] A csoport állása: