Szélesi Zoltán válogatottja megnyerte a Telki Kupát

Telki – Az A-válogatottnál tapasztalt szellemiség uralkodik az öltözőben.

U17-es válogatottunk 2-0-ra legyőzte a szerbeket a Telki Kupa utolsó játéknapján, és elhódította a végső győztesnek járó trófeát – adta hírül az mlsz.hu

A skótok elleni 5-1-es győzelem után U17-es csapatunk hétfőn 2-0-ra kikapott Csehországtól, szerdán, a torna utolsó mérkőzésén a szerb együttes volt az ellenfele. A szerdai napon a skótok 1-0-ra legyőzték a cseheket, így a magyar válogatott a tornagyőzelemért lépett pályára, azzal a tudattal, hogy győzelme esetén biztosan megszerzi az aranyérmet.

A mieink jól kezdték a meccset, és a mezőnyfölény 10 perc alatt gólt hozott, Horváth Olivér futott el a baloldalon, betört a tizenhatoson belülre, s bár lövését védte a szerb kapus, a visszazáró Zlatan Sehovicról a hálóba pattant a labda (1-0). A folytatásban is jobb volt a magyar csapat, de a szerbek előtt is adódott egy-két gólszerzési lehetőség. A szünet előtti utolsó akció végén szabadrúgáshoz jutottunk 25 méterre a szerb kaputól, a jobbösszekötő helyéről, Horváth Olivér állt a labda mögé, és a sorfal mellett ellőve a labdát, a kapu jobb alsó sarkába talált (2-0).

A második félidőt nagy elánnal kezdték a szerbek, de kevesebb energiájuk maradt a védekezésre, így a labdaszerzéseket követő kontrákból a magyar válogatott előtt adódtak nagyobb lehetőség. A befejezéseknél azonban többször is kissé könnyelműek voltunk, ezért a harmadik találat elmaradt, 2-0-ra nyertük a mérkőzést.

A Szélesi Zoltán vezette magyar válogatott hat ponttal az élen végzett a tornán, megelőzve a szintén hatpontos cseheket és skótokat, és a pont nélkül záró szerbeket. A magyar válogatottnak az érmeket és a győztesnek járó trófeát Berzi Sándor, az MLSZ alelnöke adta át. A torna gólkirálya Schön Szabolcs lett, aki Lisztes Krisztiántól vette át díját.

– A srácok kaptak egy pofont a csehek ellen, ebből sikerült felállniuk az elmúlt két napban, és szervezett, jó játékkal zárták a tornát – értékelt a mérkőzés után Szélesi Zoltán. – Tanultunk a hibáinkból, fegyelmezetten futballoztunk, próbáltunk nyomást gyakorolni a szerbekre. Összességében elégedett vagyok a tornán mutatott játékkal, az edzéseken és a meccseken látottakkal egyaránt. Mentálisan és tudásban is előre tudtunk lépni, ezért a torna elérte a célját. A csapat dicséretet érdemel, külön örülök, hogy nagyszerű csapatszellem alakult ki, az A-válogatottnál tapasztalt szellemiség uralkodik az öltözőben.

Magyarország-Szerbia 2-0 (2-0)

Magyarország: Ásványi – Bidzilya (Terbe, 55.), Opavszky, Csóka (Ujvárosi, 77.), Győri – Csonka (Lipóth, 70.), Szoboszlai – Winkler (Timári, 55.), Schön (Kiss, 77.), Horváth (Csoboth, 70.) – Bencze.