U21eb-selejtezőCiprusMagyarország

Nyert az U21, senki nem jobb nálunk az Eb-csoportban

Simon Zoltán - 2017. november 14. kedd 17:21
Ciprus – Sallói és Haris tündökölt.
A magyar U21-es válogatott Sallói Dániel és Haris Attila találatával 2-0-ra megnyerte ciprusi Eb-selejtezőjét, és négy meccs után veretlenül, 8 ponttal áll csoportjában. U21-es válogatottunk múlt héten jó teljesítményt nyújtva közel állt ahhoz, hogy legyőzze a Szusza Ferenc Stadionban a csoportfavoritnak számító svédeket, végül a kihagyott lehetőségek megbosszulták magukat, és meg kellett elégednie az egyik ponttal. A döntetlent csalódásként élték meg a játékosok, de máris itt volt a lehetőség a javításra, Cipruson lépett pályára a csapat a két győzelemmel (köztük a törökök ellen szerzett három ponttal) és három vereséggel álló házigazdák ellen.

A ciprusiak kezdték jobban a mérkőzést, az első percekben kapkodó volt a játékunk, a hazaiak pedig kihasználták ezt, és folyamatosan a térfelünkön tartották a labdát. A 9. percben mégis a mieink előtt adódott hatalmas lehetőség: Sallói Dániel vezette le a labdát az alapvonalig a bal oldalon, pontosan adott középre, de az érkező Szoboszlai Dominik 8 méterről, nagy helyzetben a kapu fölé lőtt.

Csak pár perces periódusokra tudtuk átvenni az irányítást, döcögött a csapatjátékunk, kevés volt a jó egyéni teljesítmény a pályán. A 25. percben Gazdag távoli lövése kerülte el kevéssel a ciprus kaput, a 35. percben viszont Demjén Patriknak kellett hatalmasat védenie egy hazai szöglet után. A 42. percben Gazdag okos emelését ütötte szögletre a ciprusiak kapusa, ez volt az első félidő utolsó komolyabb lehetősége.

A szünetben nem történt csere egyik oldalon sem, a második félidőt mégis jobban kezdtük, mint az elsőt, és az 50. percben megszereztük a vezetést: Szoboszlai 17 méteres szabadrúgását követően a kapus kiütötte a labdát, ahogy Bíró Bence ismétlését is, de az újabb kipattanó Sallói Dániel elé pattant, ő pedig közelről a hálóba lőtt (0-1). A gól után nagyobb kockázatot vállaltak a ciprusiak, többet volt a térfelünkön a labda, ugyanakkor több lehetőségünk volt a kontrajátékra, az egyik ellentámadásunk során, a 65. percben Bíró Bence 16 méterről tévesztett kevéssel célt, a 71. percben pedig Sallói lábában volt a második gól, de 17 méterről a kifutó kapus fölött az üres kapu mellé emelt. A 74. percben kihasználtuk első cserelehetőségünket, Bíró Bence helyére Kundrák Norbert állt. Az utolsó negyedórára fordulva voltak ígéretes támadásaink, és a 80. percben ezek közül egyet ki is használtunk: Haris Attila indult meg egy csellel a ciprusi kapu felé, kitette a labdát a jobb oldalon felfutó Sallói elé, aki megindult az alapvonal felé, majd pontosan passzolt vissza középre, az érkező Haris pedig 8 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (0-2).

A hajrában Artimatasz egy brutális belépőt követően piros lapot kapott (Haris Attilát le is kellett cserélni az eset után), de a kiállításnak már nem volt különösebb jelentősége, a magyar válogatott megőrizte előnyét (a 93. percben egy ellentámadás végén könnyedén növelhette is volna) és 2-0-ra megnyerte a mérkőzést - a második félidei teljesítményével teljesen megérdemelten. A mieinknek négy mérkőzés után (2 győzelemmel és 2 döntetlennel) nyolc pontjuk van, vesztett pontok alapján ennél egyetlen csapat sem áll jobban a csoportban. A mieink legközelebb március végén lépnek pályára, akkor hazai pályán fogadják a ciprusiakat.

Ciprus-Magyarország 0-2 (0-0)
Ciprus: Hrisztodulu – Wheeler, Artimatasz, Karo (Andreu, 62.), Pszaltisz (Koumisz, 56.) – Kirjaku, Kuszulosz – Papajorgiu, Spoljaric, Frangu (Joszifidisz, 76.) – Pittasz
Magyarország: Demjén Patrk - Hegedűs János, Kecskés Ákos, Tóth Bence (Katona Máté, 82.)- Szivacski Donát, Haris Attila, Szoboszlai Dominik, Gazdag Dániel, Szalai Attila - Sallói Dániel, Bíró Bence (Kundrák Norbert, 74.)

Élő közvetítés: Magyarország-Costa Rica - NB1.hu