Nagyot küzdött a Szolnok, de a Fradi a döntős

Budapest – Az FTC nem bírt a másodosztályú ellenfelével.

Az egész ország biztosra vette a sorsolás elkészültekor, hogy az FTC lesz a Magyar Kupa döntőjének az egyik résztvevője. A zöld-fehérek ugyanis a másodosztályú Szolnok ellen bizonyíthattak. A „tuti tipp” még jobban beigazolódni látszott, miután a fővárosiak 2-0-ra győztek az odavágón, idegenben. A jóslatok végül beigazolódtak, de a visszavágó másképpen alakult, mint arra számítani lehetett. Félreértés ne essék, a Fradi továbbjutása pillanatig nem forgott veszélyben, azok után meg pláne nem, hogy Varga szöglete után nem tudtak felszabadítani a szolnoki védők a 20. percben, a labda végül Lamah elé pattant, aki közelről a kapuba helyezett, 1-0!   Innentől kezdve a meccs végéig fölényben maradtak a hazaiak, újabb helyzeteik voltak, de  a kapuba már a meccs végéig nem találtak be, Batik fejesénél a kapufa mentett. Nem úgy a szolnoki Papucsek, aki a 75. percben szépített: Dibusz beadás után csak öklözni tudott, a labda megpattant Mateos hátán, majd a vendégek védője elé került, aki közelről kiegyenlített. Így meglepetésre, a visszavágón nem diadalmaskodott a Doll-csapat, a Szolnok becsületből és küzdeni tudásból jelesre vizsgázott. Az FTC nem erőltette meg magát a visszavágón, a fináléba kerülése teljesen megérdemelt – két meccs alapján. Az utolsó meccsre meg saját stadionjában kerül sor. S. Z. Magyar Kupa, elődöntő, visszavágóFerencváros–Szolnoki MÁV 1–1 (1–0)FTC: Dibusz – Dilaver, Mateos, Nalepa (Batik, a szünetben), Bönig – Somália (Kukuruzovic, a szünetben), Gyömbér – Nagy Dániel, Lamah, Varga (Csukics, a szünetben) – Lauth. Vezetőedző: Thomas DollSzolnok: Pokorni – Vári, Mile (Zsolnai, 49.), Papucsek, Fritz – Rokszin (Zsdrál, a szünetben), Kenderes, Tóth B. – Lengyel, Nagy I. – B. Tóth. Vezetőedző: Kis KárolyG: Lamah (20.), ill. Papucsek (75.)Továbbjutott: 3–1-es összesítéssel a Ferencváros.